Simulante Bande
VerTeDance / Divadlo Archa
 
tanec  

Dva zdraví, dva handicapovaní tanečníci. Něžné doteky, razantní údery a pády. Kde je hranice, kterou někdy nazýváme konvencí? Co se smí? Co je zakázáno, co povoleno? O čem se nemluví?

DERNIÉRY 30. A 31. BŘEZNA 2016 - KAPELA DVA - AFTERPARTY - NENECHTE SI UJÍT!

Poslední šance vidět výjimečné představení.
- Derniéra s živým doprovodem skupiny DVA
- Po skončení představení bude následovat afterparty na baru s DJ.
- Doražte k nám dříve - od 19 hodin se uskuteční sbírka oblečení a doplňků pro charitativní second-hand "Hvězdný bazar", který je projektem České asociace paraplegiků.

Od roku 2012 za sebou mají SIMULANTE BANDE 54 repríz, řadu ocenění, hostování v USA i na Slovensku. Derniéra úspěšné choreografie Veroniky Knytlové a Terezy Ondrové 30. března od 20.00 za živého doprovodu kapely DVA. Dále se můžete těšit na Hvězdný Bazar, OneSock nebo DJ!

 V inscenaci SIMULANTE BANDE zkoumají VerTeDance neotřelé možnosti pohybového vyjádření zdravého a fyzicky handicapovaného člověka, relativnost pojmu handicap i křehký kosmos mezilidských vztahů. Své často neviditelné limity přetavily netanečnice Alena Jančíková a Zuzana Pitterová do neuvěřitelných výkonů, ve kterých jim „asistují“ profesionální tanečníci Magdalena Čaprdová a Petr Opavský/Lukáš Homola. Autorskou hudbu k představení vytvořila skupina DVA, která s VerTeDance spolupracovala již na inscenaci Emigrantes. VerTeDance jsou držiteli ceny Divadelních novin za taneční inscenaci sezóny 2011/12, dílo Simulante Bande získalo Cenu diváků na festivalu Česká taneční platforma 2013.

 

Recenze

Výsledkem je velmi ojedinělé, hluboké a oduševnělé dílo, které diváky zcela jistě zaujme, a to nejen po obsahové, ale i po estetické stránce
Johana Műcková, 8.6.2012, ct24.cz

Koncert pro 4 těla
Skupině současného tance VerTeDance se v Arše povedl husarský kousek: Simulante Bande. Jedinečný kvartet interpretů tvoří profesionálové a dvě handicapované amatérky.To, jak se tu oba světy propojí, bere dech: Smutný, ale nesentimentální humor, shazující falešný soucit zdravých i sklony k uzurpátorství těch druhých. Nutno vidět!
Vladimír Just, 9.6. 2012, Lidové noviny     

Respekt!
Kotlíková s Ondrovou se přes tanec a choreografii dotkli celé řady tabu, která běžně zkreslují a zjednodušují vzájemné vnímání světa zdravých a postižených. A udělaly to citlivě, vkusně, jemně, a když řízly do živého, tak to opravdu zabolelo.
Jana Návratová, 5. 5. 2012, Taneční zóna

 

Odkazy

DOKUMENT o Simulante Bande — Klíč, Česká televize, 2012

Každý máme svůj handicap — RozRazil online, září 2012

 

Představení uvádíme také v rámci vzdělávacího programu Divadla Archa:

Archa.školám - vzdělávací program Divadla Archa

Kredity

Choreografie: Veronika Knytlová, Tereza Ondrová (VerTeDance)
Dramaturgie: Lukáš Jiřička
Interpretace: Alena Jančíková, Helena Arenbergerová / od 18.6.2015 Magdalena Čaprdová, Zuzana Pitterová, Petr Opavský/Lukáš Homola
Hudba: DVA
Světelný design: Pavel Kotlík
Scéna, kostýmy: Masha Černíková
Produkce VerTeDance: Karolína Hejnová, Markéta Faustová

Premiéra: 29. 4. 2012

www.vertedance.org

Tento projekt byl realizován za finanční podpory Programu Kultura Evropské Unie.