Jan Burian a Bizzare Band
Večírek na pokraji žánrů
 
hudba  

Nestárnoucí, překvapivý, živou vodou pokropený, vysmátý a bizarní. Zatímco před rokem představil Jan Burian v Arše své album Jiná doba společně s producenty mladé a střední generace, letošní Večírek na pokraji žánrů slibuje zcela jiný program. Neúnavný inovátor uvede své nové písně, dojde i na křest knihy Kocouří pohled. Koncertní sestavu 3. dubna v Divadle Archa doplní Jiří Burian, Magda Šebestová a Bizzare Band. 

V první polovině koncertu vystoupí Jan Burian s písněmi z připravovaného muzikálu třetího věku. Po jeho boku jako hosté vystoupí též Jiří Burian a zpěvačka Magda Šebestová. Ve druhé části zazpívá Burian spolu se skupinou Bizarre Band. Formace, kterou tvoří hudebníci a aranžéři z oblasti jazzové avantgardy, si vybrala a zcela po svém zpracovala více než deset Burianových písní.


Uvedení  
Ke stažení  

Jan Burian (1952) – autor písní, pianista, zpěvák, spisovatel a TV moderátor. Vydal řadu vlastních písňových alb např. Hodina duchů, Černý z nebe, Unavený válečník, Zrcadlo, Dívčí válka, Muži jsou křehcí, 12 druhů samoty, Jak zestárnout aj. Podílel se na kolektivních albech mj. For Semafor, Buď moje slunce aj. Kromě dnes již legendární spolupráce s Petrem Skoumalem, Jiřím Dědečkem a Janem Vodňanským, jejichž Večírky rozpadlých dvojic vyšly na stejnojmenném dvojalbu v roce 2010, dnes vystupuje Jan Burian za doprovodu členů kapely Republic of Two. Literární tvorba Jana Buriana obsahuje kromě básnických sbírek (Hodina duchů, Ženy, muži a jiné básně) a cestopisů (Chilský deník, Cokoli o Dánsku, Sága o cestě na Island, Výlet do Portugalska, Ostrovy, majáky a mosty) i osobní zápisky a fejetony (Přízrak v nákupním středisku, Přímluva za dnešní dobu). V knižní podobě vyšly také televizní rozhovory Posezení s Janem Burianem. Je spoluautorem i řady dokumentů zvláště s režisérem Pavlem Kouteckým (Islandská paměť, Chilské deníky aj.) a pořadu Burianův den žen (spolu s Vítem Klusákem a Filipem Remundou). V roce 2012 vydal knihu o svém otci: Nežádoucí návraty E. F. Buriana a pro rozhlas vytvořil cyklus 28 pořadů o severské kultuře – Na Sever s Janem Burianem, který vysílala Vltava. V roce 2014 pokřtil dvojalbum: Dvacet let v Arše, které vzniklo z nahrávek vystoupení v Divadle Archa, kde již od otevření Archy v roce 1994 pravidelně účinkuje.

www.janburian.cz

Bizarre Band se samovolně, dobrovolně a postupně utvořil zhruba v roce 2012 kolem šansonového, hudebně dramatického projektu Café Bizarre. Bizarre Band započal spolupráci s tehdy vznikajícím spolkem Body Voice Band, se kterým spolupracuje doposud. Později z této spolupráce mj. vzešlo divácky dodnes oblíbené představení Vojna od E. F. Buriana. V průběhu příprav Vojny Bizarre Band získal takřka finální nástrojové obsazení. V roce 2013 Bizarre Band začal pracovat také na svém vlastním projektu v podobě interpretace autorských písní členky kapely Kláry Suchankové. V této "nejosobnější rovině", tedy v písničkaření, Bizarre Band žánrově osciluje mezi folkem a šansonem, s přiměřenou dávkou kouzla nechtěného. V současné době Bizarre Band chystá své debutové autorské album a sem tam pohrává po pražských barech a kavárnách.

Bizarre Band na facebooku: https://www.facebook.com/klarandband