The Tiger Lillies — Songs from the Circus
 
hudba  

Dámy a pánové, vítejte v dekadentním kabaretu The Tiger Lillies! Nové písně v nové sestavě představí: Martyn Jaques (zpěv, akordeon, piano a ukulele), Adrian Stout (kontrabas, hudební pila, teremin, zpěv) a Jonas Golland (bicí).


Uvedení  
Ke stažení  

Skupina vznikla v roce 1989 v Londýně a za dobu své existence natočili Tiger Lillies více než dvě desítky alb. Vedle koncertování po celém světě spolupracovali na řadě hudebních a divadelních projektů – například představení Circa s kanadským tanečním souborem Holy Body Tattoo. Za kultovní muzikál Shockheaded Peter získali prestižní divadelní ocenění Olivier Award. Album The Gorey end, které natočili společně s Kronos Quartetem získalo nominaci na Grammy. Během své hudební kariéry spolupracovali s řadou dalších tvůrců, mezi kterými jsou Alexander Hacke & Danielle de Picciotto, Nan Goldin, St. Vincent a další.

„Brechtovský punkový kabaret“ The Tiger Lillies si získal české publikum již v 90. letech, kdy trojice hrála v žižkovských hospodách. Skladbám, které nesou stopy pouliční opery, předválečného kabaretu, francouzského šansonu, cikánských písní a odkazů na Jacquese Brela a Bertholda Brechta, dominuje hlas Martyna Jacquese, který se jako samouk vyškolil na zpěváka s kastrátskou technikou hlasu. Pro Divadlo Archa, kde pravidelně vystupují, vytvořili The Tiger Lillies s režisérem Jiřím Havelkou v roce 2010 hudební moralitu Zde jsem člověkem! Here I am Human!

The Tiger Lillies jsou:
Martyn Jaques (zpěv, akordeon, piano a ukulele)
Adrian Stout  - (kontrabas, hudební pila, těremin, zpěv)
Jonas Golland (bicí)

www.tigerlillies.com