Made in Macau
Teng Teng Lam a Kevin Chio
 
divadlo  
Macao je bývalá portugalská kolonie na ostrově u pobřeží jižní Číny. Od roku 1999 je zvláštní správní oblastí Čínské lidové republiky. Teng Teng a Kevin jsou mladí čínští umělci, kteří z Macaa pocházejí. Oživením vzpomínek, návratem do dětských her a jejich konfrontací se současnou realitou, se snaží vyjádřit svůj strach ze ztráty svobody pod nadvládou čínského socialismu. Svou zprávu o svých obavách a nadějích vytvářejí pomocí vážných i komických scén, nejrůznějších výrazových prostředků, loutky a objekty nevyjímaje.

Uvedení  
Ke stažení  

A proto jsme se začali ptát na to, co leží v základu indentity Macaa? Už dávno se zde nic nevyrábí, průmyslu ukrajují turismus a hry. A kdo vlastně jsme my? Nechceme tvrdit, že nejsme Číňané, ale zárověň máme z Číny a komunismu strach, protože denně útočí na naši svobodu. Nemůžeme však lidem říkat, že jsme národností Macajci, protože termín označuje Portugalce narozené na území Macaa.


Skrze práci na této inscenaci s odstupem znovuobjevujeme svou identitu a rodné město. Zárověň doufáme, že české publikum uvidí Macao v různých perpektivách a lépe mu porozumí, vždyť ještě před pár desítkami let prožívalo podobnou politickou zkušenost.


Naše dílo by nevzniklo bez pomoci DAMU, podpory Divadla Archa a tvůrčí dílny Archa.lab."
Teng Teng Lam a Kevin Chio,
autoři Made in Macau

 

 

Kredity

Představení vzniklo ve spolupráci Archa.lab a KALD DAMU.

1. a 2. PREMIÉRA 11. a 15. května 2015