Laurie Anderson — Heart of a Dog (Psí srdce)
Filmový večer s Laurie Anderson
projekce filmu a debata  
film debata  

Americká zpěvačka, skladatelka, performerka a vizuální umělkyně Laurie Anderson v Arše osobně uvede svou dokumentární esej Psí srdce. Film o vztahu člověka a psa, o proměnách moderního světa, o důležitosti intimity a snění. Po projekci filmu následuje debata. Přednáška An Illustrated Talk nabídne intimní nahlédnutí do zákulisí tvorby této avangardní umělkyně a životní partnerky Lou Reeda. Laurie Anderson promluví o vypravěčství ve své filmové práci a přečte několik příběhů, které inspirovaly vznik filmu Psí srdce. Uvádějí Film Europe a Divadlo Archa.


Uvedení  
Ke stažení  

Výjimečný večer s Laurie Anderson nabídne českým divákům exkluzivní předpremiéru její nové dokumentární eseje Psí srdce o vztahu člověka a psa, o proměnách moderního světa, o důležitosti intimity a snění. Tento nový filmový počin slavné hudebnice a experimentátorky v sobě asociačně spojuje tak zdánlivě vzdálená témata, jakým je blízký vztah člověka a psa a vpád moci do soukromí amerických občanů po tragických událostech 11. září 2001. Svébytný vizuální narativ je doprovázen hlasem vypravěčky, která spřádá nit myšlenek a dojmů. Křehký a niterný dokument podbarvuje Laurie Anderson vlastní působivou hudbou.

Laurie Anderson pro magazín Variety svůj film popsala jako druh mluveného divadelního díla, které bylo přeloženo do jiné formy. “Je to opak koncertního filmu, což byla moje minulá filmová zkušenost se snímkem Home of the Brave. S filmem Psí srdce je to zase jiný zážitek, pro naprosto jiný druh publika”, dodává Anderson.

Po projekci filmu bude následovat přednáška An Illustrated Talk, která zavede diváky do zákulisí vzniku filmu. Laurie Anderson promluví o vypravěčství ve své filmové práci a přečte několik příběhů, které stály u vzniku této filmové eseje. Představí též software, který u této příležitosti vyvinula.

Odkazy:

www.heartofadogfilm.com

www.laurieanderson.com


Vyprávět sebe sama (Laurie Anderson) – fullmoonzine.cz

Laurie Andersonová: Když mi oslepl pes, naučila jsem ho hrát na klávesy, aby nebyl izolovaný – ihned.cz

V Praze vystoupila umělkyně Laurie Andersonová, popsala spolupráci s NASA a s vězněm z Guantánama — ihned.cz