Divadlo SkRAT — Extrakty a náhrady
4 + 4 DNY V POHYBU  
divadlo  

Vstupenky na GoOut.cz

Nejnovější inscenace bratislavského Divadla SkRAT řeší vztahy. Vtipně, s nadhledem, a tragikomicky. Protože vytvořit si s někým autentický partnerský vztah je fuška.
Ještě že tu jsou seznamovací agentury, které tuhle práci udělají za vás. Právě v seznamce se pod dohledem blazeovaného psychologa snaží najít štěstí žena středního věku. Na výběr má dva adepty, s nimiž absolvuje bizarní rozhovory - rozumějte, dojde i na tělesné pachy, rodinnou anamnézu, akademické úspěchy a motoristickou zdatnost.  
Upřímná, nevyumělkovaná a autentická inscenace vznikla metodou kolektivní improvizace, která je pro poetiku Divadla SkRAT zásadní. Ač nepodpořeny grantem Ministerstva kultury SR 2015, získaly Extrakty a náhrady na letošním festivalu Nová dráma Cenu Grand Prix a zároveň Cenu diváků.


Uvedení  
Ke stažení  

Divadlo SkRAT
Výrazně autorské slovenské divadlo SkRAT pracuje výhradně se svými tématy i texty, které vznikají většinou přímo na zkouškách. Kolektivní autorství je pro poetiku SkRATU příznačné a stává se pro ni zárukou autenticity, spontánnosti a aktuálnosti.
Jedním ze dvou režisérů SkRATu je Lubomír Burgr, známý též jako lídr hudební skupiny Ali Ibn Rachid, která v 90. letech výrazně ovlivnila vývoj a směřování slovenské alternativní hudby. Druhý režisér Dušan Vicen je dvojnásobným držitelem ceny Alfréda Radoka za nejlepší český a slovenský dramatický text (1. místo – rok 2003, 3. místo – rok 2005). Oba režiséři jsou zároveň herci i spoluautory inscenací.
Kmenovými členy divadla SkRAT jsou i herci, kteří výrazně působili v dnes už kultovním divadle Stoka (Vlado Zboroň, Ľubo Burgr, Zuzana Piussi). Právě členka divadla Zuzana Piussi je zároveň režisérkou kontroverzních dokumentárních filmů, z nichž ten poslední, Od Fica do Fica (o kauze Gorila), odmítla slovenská multikina. 
Více informací: www.skrat.info

www.ctyridny.cz

4 + 4 DNY logo