Andrew Schneider — YOUARENOWHERE
4 + 4 DNY V POHYBU  
multimédia  

Vstupenky na GoOut.cz

YOUARENOWHERE můžete číst jako You are now here – Jsi teď tady. Nebo jako You are nowhere - Jsi nikde. S touhle hlučnou „one-man show bez trička“ procestoval americký multimediální umělec a performer Andrew Schneider už kus světa. Premiéru měla v roce 2015 v New Yorku, pak se hrála ve Francii, ve Slovinsku, pokračovala v Austrálii, velice úspěšně byla uvedena v Londýně...  
Jeho představení je multimediální, a přesto ne chladná existenciální meditace, ostrá jako žiletka. Používá v ní principy fyzické přednášky i pop kultury a slibuje za to osobní prozření. Používá k tomu tolik zvukových efektů, že čekejte totální přehlcení, které vás z jeviště přenese do úplně jiného světa, kde se možná dozvíte, proč žijete teď a tady.

Inscenace YOUARENOWHERE vznikla pod hlavičkou legendární newyorské stagiony pro experimentální divadlo a tanec Performance Space 122 (PS 122) a Andrew Schneider za ni obdržel prestižní divadelní cenu OBIE.


Uvedení  
Ke stažení  

Andrew Schneider
Inovativní brooklynský umělec a designér, tvořící na křižovatce mezi performancí a technologiemi, studoval divadlo na illinoiské Wesleyan University a magisterský diplom pak získal na New York University v oboru interaktivní telekomunikace, kde také vyučuje. Osm let strávil jako stálý člen prestižního exprerimentálního souboru The Wooster Group (2007-2014), se kterým procestoval svět a vytvořil mnoho videoprojektů. Pak se rozhodl pro vlastní autorskou tvorbu. Kromě ní však také vynalézá interaktivní elektronické předměty, z nichž nejlavnější jsou Solární bikini (Solar Bikini), které vám, klidně na pláži, sami nabíjí třeba iPhone. Jeho inovativní díla jsou často rozebírána v prestižním časopise Wired a objevila se i v Center Pompidou v Paříži.  

Více informací: www.andrewjs.com

www.ctyridny.cz

4 + 4 DNY logo

 

Za podpory: U.S. Embassy