Constanza Macras / Dorkypark — The Ghosts
Moving Audience
Hellerau, Drážďany  
divadlo  

"Dnem, kdy jsem šla do důchodu, mi začal tvrdý život. Nemám byt, práci, ani pravidelný příjem" říká čínská akrobatka Cheng Fei, sedminásobná mistryně republiky a mistryně světa. "Všechny ty květiny, potlesk, prapory – jakoby to bylo v jiném životě". Před třicítkou vyřazeni do starého železa, na vlastní pěst, bez sociálního zabezpečení, často bez vzdělání a pracovních vyhlídek.

V představení THE GHOSTS spolupracovala Constanza Macras s čínskými akrobaty a cirkusovými artisty. Jakoby tito umělci, kteří dřív ve svých disciplínách vyhrávali slávu a bohatství pro svou zemi, byli čínskou společností zapomenuti a „propuštěni“, ačkoli jsou mnozí z nich ještě docela mladí. Připomínají hladové duchy z čínské mytologie – ztracené duše, které byly zapomenuty svými potomky a živoří v meziprostoru.

Pro Macras je materiální nejistota a strašidelné podmínky těchto umělců metaforou života v současné Číně. Ti, kteří kdysi zemi přinesli slávu a čest, jsou zavrženi, jakmile přestanou dosahovat vrcholných výsledků. Představení The Ghosts, stejně jako čínský červencový Festival duchů, jim umožňuje vrátit se na chvíli do země živých a své umění a příběhy znovu ukázat světu


Uvedení  
Ke stažení  

Kredity

Choreografie a režie: Constanza Macras
Dramaturgie: Carmen Mehnert

Vytvořili a účinkují: Emil Bordas, Fernanda Farah, Daisy Phillips, Yi Liu, Juliana Neves, Huanhuan Zhang, Huimin Zhang, Xiaorui Pan, Lu Ge, Chico Mello, Wu Wei, Jiannan Chen.
Hudba: Chico Mello in collaboration with Wu Wei, Jiannan Chen, Fernanda Farah and  Yi Liu
Lightdesign: Sergio de Carvalho Pessanha
Zvuk: Stephan Wöhrmann
Video & Fotodesign: Manuel Osterholt
Scéna: Janina Audick
Asistent scénografa: Veronica Wüst
Kostýmy: Allie Saunders
Asistent režie: Nikoletta Fischer
Trenéři: Alba Duno, Ariella Karatolou, Chin Kuo, Paul Rabe, Ottavia Tröster, Roberta Petit
Překlad: Chao Liu, Maureen Luo Yuebing
Produkce: CONSTANZA MACRAS | DorkyPark a Goethe-Institut China ve spolupráci s Tanz im August (DE), Schaubühne am Lehniner Platz (DE), CSS Teatro stabile di innovazione del Friuli Venezia Giulia (IT) a Guangdong Dance Festival (CN)
Financováno: Capital Cultural Fund (DE), Berlin Governing Mayor of Berlin – Department for Cultural Affairs (DE)
Za podpory: Berlin Senate Cultural Affairs Department (DE) a Garden Hotel Guangzhou (CN)

Tento projekt byl realizován za finanční podpory programu Kultura.