EKG o Lásce a Čistotě
Literární kabaret Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše.
 
literatura  

Literární kabaret Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše bude v neděli 19. a v pondělí 20. března věnovaný Lásce a Čistotě. Protagonisté pozvali do pražského Divadla Archa básníka Tomáše Čadu, básnířku Kristýnu Doupovcovou, fotografa Romana France, básníka Jana Těsnohlídka ml., Zuzanu a další hosty. Hraje a zpívá Katarzia!

Večerem provázejí Igor Malijevský a Jaroslav Rudiš.

Protagonistů jsme se zeptali, proč právě Čistota?
"Chodím do sauny, abych se očistil. A pak jdu do hospody, abych se zase zašpinil. A takhle pořád dokola, to je koloběh mého života," vysvětluje Rudiš.
"Kolega popsal takzvanou cyklickou vnější i vnitřní očistu v trvalé rovnováze, což je poměrně vzácný stav a my bychom se ho rádi pokusili obecně podpořit," dodává Malijevský.O EKG

EKG je literárně hudební kabaret, který ve spolupráci s Divadlem Archa pořádají Igor Malijevský a Jaroslav Rudiš od počátku roku 2007. EKG je dnes nejvýznamnější českou scénou zaměřenou na živou literaturu a vědomě přehlíží hranice mezi žánry a generacemi. Protagonisté udržují pořad na pomezí literárního čtení, hudebního večera a divadelního kabaretu, každé představení je premiérou i derniérou zároveň. Důležitou roli hraje improvizace, komunikace s publikem a autorský přednes obvykle zcela nových textů současných (nejen) českých spisovatelů.

http://rudis.cz/

www.malijevsky.com