DANCE TRANSIT – Floor on Fire – Battle of Styles
 
tanec  

Festival Dance transit. Praha.Dresden.Leipzig je platformou pro podporu kreativní spolupráce v oblasti současného tance, mezi třemi městy – Prahou, Drážďany a Lipskem. Jeho pražská část nabídne ukázku české a německé taneční tvorby a také první české uvedení populárního konceptu, battlu tanečních stylů, „Floor on Fire - Battle of Styles”, ve kterém se na jevišti potkají nejen různé taneční styly (současný tanec, balet, break dance, folklor), ale rovněž taneční osobnosti z Čech i Německa. Součástí festivalu budou také představení v divadle PONEC, site-specific na Vítkově a doprovodný program zaměřený na česko-německou taneční scénu.

„Cílem festivalu je iniciovat intenzivnější propojení tanečních scén partnerských měst, která jsou si blízko nejen  geograficky ,“ říká Markéta Perroud a dodává: „ jsem ráda, že můžeme navázat na úspěšný první ročník, který předčil naše očekávání."


Uvedení  
Ke stažení  

Floor on Fire - Battle of Styles je formát, který konfrontuje, ale především sbližuje tanečníky různých žánrů a odhaluje virtuozitu tance ve všech jeho podobách. Schopnost improvizace, spolupráce a kreativita zúčastněných tanečníků dělá každé jeho uvedení unikátním.

Kredity

Účinkující tanečníci:
Contemporary: Lukáš Homola, Tereza Hradilková, Kristin Mente, Wagner Moreira
Balet: tanečníci baletu ND - Nikola Márová, Michal Štípa, Cornelia Seibold, Veaceslav Burlac
Break Dance: The Saxonz
Folklor: Barbora Dastychová, Anna Kopecká, Michal Peterka, Michal Soukup
Moderují: Martin Ludenia a Daniela Voráčková

Tanec Praha ve spolupráci s Divadlem Archa a HELLERAU - Evropským centrem pro umění vůbec poprvé přiváží Floor on Fire do Čech jako součást festivalu Dance transit. Praha.Dresden.Leipzig.

Evropský projekt Theatron je realizován za finanční podpory programu Kultura.