Respectable Thief (Vážený zloděj)
Nastio Mosquito (Angola/Belgie)
4 + 4 DNY V POHYBU  
divadlo  

Multimediální umělec Nástio Mosquito ve svých performancích zkoumá nejrůznější stereotypy ovládající západní kulturu, jakož i tradiční pojetí rolí publika a umělce. Představení Respectable Thief představuje ambiciózní způsob propojení hudby, poezie, videa i textů, jímž Mosquito otevřeně artikuluje své kritické postoje.


Uvedení  
Ke stažení  

Již přede dvěma lety psal o Nástiu Mosquitovi britský list The Guardian jako o „budoucí hvězdě světa umění“. V loňském roce získal Mosquito v Kyjevě ocenění International Future Generation Art Prize pro umělce do 35 let. Mosquito je původem z Angoly, trvale však žije v belgickém Gentu, kde vytváří multimediální projekty, v nichž účinným způsobem propojuje performační, hudební a textovou složku s výtvarnými instalacemi, filmem i digitálním uměním. Svou tvorbu doposud prezentoval například v MoMA New York, TATE Modern London či na Benátském bienále.

http://nastiomosquito.com/

Kredity

Autor konceptu: Nástio Mosquito
Tvůrci:  Nástio Mosquito & Vic Pereiró
Producent:  Godelieve Mosquito for ZZZZZ Creative Projects
Hudba: Nástio Mosquito & DZZZZ Band, RE-THIEVED BY: Seiji
Video: Vic Pereiró
Ve spolupráci:  The Museum of Modern Art in conjunction with Projects 104: Nástio Mosquito, Respectable Thief, organized by Cara Manes, Assistant Curator, Department of Painting and Sculpture, MoMA.
Koproducent: KW Institute for Contemporary Art - Berliner Festspiele / Foreign Affairs,. Corpus Bulegoa z/b (Bilbao), Contemporary Art Centre (Vilnius), If I Can’t Dance, I Don’t Want To Be Part Of Your Revolution (Amsterdam), KW Institute for Contemporary Art (Berlin), Playground (STUK Kunstencentrum & M-Museum, Leuven), Tate Modern (London),  Vooruit Art Centre (Gent). Corpus je financován z programu Creative Europe Programme of the European Union www.corpus-network.org
Za podpory: Pinchuk Art Centre (Kiev); Espaço Espelho d’Água (Lisbon).