Petr Nikl — Já jsem tvůj zajíc
Petr Nikl, Miroslav Černý, Luděk del Maschio, Jaroslav Mugrauer, Ondřej Eremiáš
 
hudba divadlo  

Černobílý melodram, divadlo obrazů, koncert. Autobiografická sonda času, inspirovaná nafukovacími hračkami autorovy maminky Libuše Niklové. Scénografie, jejímž hlavním elementem je vzduch. Výtvarný a hudební zážitek.Petr Nikl se představením Já jsem tvůj zajíc vyrovnává s předčasnou smrtí své maminky Libuše Niklové a vrací se zpět do svého raného dětství. Scéna představení je černobílá jako staré rodinné filmy, které Petr nedávno objevil. Prostor divadla postupně potichu zaplňují nafukovací objekty, jež stejně tiše nakonec mizí. Toto představení je úžasným výletem do krajin dětství, kam možná už ani paměť nesahá.

Představení vzniklo v produkci pražského Divadla Archa, kde se od roku 2011 pravidelně v neustálých obměnách uváděno.

Z tisku

"Je to fantaskní svět, kde předměty mají svou „nafouknutou“ duši a chovají se jako živé, dělají i naschvály. A také je to výtvarný koncept, obraz, který herecká akce dynamizuje a posouvá do jiného rozměru, do výtvarně-divadelního meziprostoru. Půvabné na tom je, že tvůrce těchto her zůstává dál okouzleným, udiveným a sympaticky mimoděčným objevitelem neznámých světů.

Niklova poetika je nesmírně příjemná tím, jak je křehká, jemná i nedoslovená. Neagresivní. Já jsem tvůj zajíc je pro všechny, kteří si i jako dospělí chtějí hrát a snít, mají rádi tajemství a chtějí se na dnešní svět dívat jinak."
Jana Machalická, Lidové noviny

Kredity

Melo: Miroslav Černý

Dram: Petr Nikl

Ozvuky: David Vrbík

Hybatel: Ondřej Eremiáš

Speciální hosté představení: Jaroslav Mugrauer - africký strunný nástroj kora, Luděk Del Maschio - kytara