Velký špatný: Talkshow Radia Wave
Aleš Stuchlý, Dan Řehák, Prokop Vejda a hosté
 
talkshow  

Kosmická střelba verbálními meteority Aleše Stuchlého, Dana Řeháka a Prokopa Vejdy (aka Stříbrný Rafael) – tentokrát o velkých událostech let 1908 a 1978, na které bychom málem zapomněli. Co má společného Vladimír Remek a MDŽ? Kdy konečně poletí do vesmíru newyorské švadleny? A co spojuje astrofyziku a heavy metal? O tom se budeme bavit s hosty všech dostupných vesmírných pohlaví a talentů.

Hosté: Jana Smiggels Kavková, Kateřina Falk, Kryštof Hádek

Pořad bude na Radiu Wave vysílán 11.3. a v repríze 17.3.2018
Poslechnout online na Radiu Wave


Uvedení  
Ke stažení  

MEDAILONKY HOSTŮ
Jana Smiggels Kavková
Vystudovala politologii v nizozemském Leidenu, pracovala v nevládní organizaci Fórum 50 %, předsedala České ženské lobby a působila v Radě vlády pro rovnost žen a mužů. A nakonec se ocitne na pohovce v Divadle Archa, kde se jí budou tři kluci vyptávat, jakou šanci mají ženy v české politice, něco o jakýchsi kvótách, co ji píší někteří muži za ošklivé emaily a jestli má ráda punk.

Kateřina Falk
Tato česká vědkyně sice chtěla stavět nejprve raketoplány, ale nakonec se zamilovala do opravdu velkých laserů. Projela velký kus světa, a poznala toho mnoho o vlastnostech plazmatu. Propaguje kreativitu ve zdělávání, rovné příležitosti nejen ve vědě a metal. A přesně o tom si společně popovídáme 5. března v divadle Archa.

Kryštof Hádek
Byl sotva plnoletý a už létal Spitfirem po filmovém nebi. Přestože ho vyhodili z Konzervatoře, kvůli zameškaným hodinám, dostal záhy Českého lva. Od té doby ztvárnil sáhodlouhou řadu komediálních i tragických rolí v nejrůznějších filmech, seriálech a divadelních hrách. Ale chtěl být taky někdy kosmonautem? A jak se staví k mužství, ženství, otcovství i mateřství? To nám možná prozradí na kanapi v Arše. A nebo také ne.

Radio Wave: https://wave.rozhlas.cz/