Olor a Tierra
Arcángel & Patricia Guerrero
festival IBÉRICA  
 

Představení flamenkových hvězd Arcángela a Patricie Guerrero.


Uvedení  
Ke stažení  

Hvězdami festivalu Ibérica budou legendární zpěvák Arcángel a brilantní tanečnice Patricia Guerrero. Jejich projekt „OLOR A TIERRA – VŮNĚ ZEMĚ“ je poctou krajině a lidem, mezi nimiž Arcángel prožil své dětství a zároveň i výzvou k představení flamenka v současném světle.

Arcángel dnes již univerzálním jazykem flamenka dokázal očarovat posluchače po celém světě. Patricia Guerrero si díky svému talentu a strhujícímu projevu vysloužila nejen řadu ocenění, ale také herecké role ve filmech slavného režiséra Carlose Saury.

Zpěvák Francisco Arcángel Ramos „ARCÁNGEL“  je nepřehlédnutelnou figurou v současném flamenkovém dění nejen ve Španělsku, neboť dnes již univerzální jazyk flamenka dokázal očarovat posluchače po celém světě. Arcángel, jenž se stal v roce 2001 finalistou Latin Grammy, je věčným hledačem pohybujícím se mezi dvěma základními póly: úctou k flamenkovému dědictví, zakotvenému po staletí v jeho rodné Andalusii a objevování nových cest a spojení, ukazujícím  flamenco v novém, nečekaném osvětlení. Jeho široký interpretační záběr se tak pohybuje od spolupráce se skladateli současné vážné hudby (Mauricio Sotelo), s ansámbly staré hudby, (Accademia del Piacere), až po projekty, jež jsou oslavou tradičního flamenkové umění,( Zambra 5.1).


K mládí patří dravost, sebevědomí, temperament. Všemi zmíněnými charakteristikami se chlubí i pětadvacetiletá Patricia Guerrero, jež je díky svému talentu a strhujícímu projevu neobyčejným zjevem na současné španělské flamenkové scéně. Vyhledávaná hvězda prestižních festivalů od roku 2010 spolupracuje s režisérem Carlosem Saurou, nejprve v jeho projektu „Flamenco hoy“, později se stává jednou z protagonistek filmu „Flamenco, flamenco“. V roce 2012 obdržela Patricia významné ocenění na „Bienal de Sevilla“ za spolupráci ve společném projektu se zpěvákem Arcángelem a souborem Accademia del Piacere. V současné době je primabalerinou v legendárním „ Balet Flamenco de Andalucía“.

 

Pořádá festival iberoamerických kultur IBÉRICA