Wolf Parade
+ support: Role, Market
 
hudba  

Klíčová veličina kanadské alternativy, montrealská kapela WOLF PARADE, přijíždí podruhé do Prahy – tentokrát se čtvrtým albem Cry Cry Cry. To vyšlo vloni na podzim u seattleského labelu Sub Pop po jejich téměř sedmileté pauze a dokládá návrat kapely v životní formě.

Fotoreport z koncertu na www.fullmoonzine.cz


Uvedení  
Ke stažení  

Jako blesk z čistého nebe v květnu 2016 všechny fanoušky Wolf Parade překvapilo čtyřskladbové EP, kde kapela na krátké ploše vysekla čtyři úplně nové songy. Dlouhohrající album Cry Cry Cry, péči domovského labelu Sub Pop vyšlo následně v říjnu loňského roku. Deska, nahraná v Seattlu v péči producenta Johna Goodmansona (Bikini Kill, Sleater-Kinney, Unwound) představuje obnovené Wolf Parade v plné síle. Krug s Boecknerem rovnoměrně přispívají na Cry Cry Cry k perfektně vyváženému celku, který potvrzuje status Wolf Parade jako jedné z nejvlivnějších kapel současné indie scény.

Pražské publikum tak může na červnovém koncertě v Arše vedle dnes už klasických starších songů očekávat i nové hity, kterým v nejlepším smyslu hrozí nesmrtelnost – nejvýraznější z novinek je lament za zemřelým Leonardem Cohenem Valley Boy nebo anti-trumpovská You´re Dreaming. Kultovní status potvrdilo jejich americké turné se spřízněnými Arcade Fire v létě 2017, kteří předělávkou hitu Wolf Parade I´ll Believe In Anything uzavírají svojí show.

www.wolfparade.com

ROLE jsou kvartet z Karlína nebo odkud, devadesátková kopírka, protože hrajou na kytary, kapela která zní jako Priessnitz nebo Lucie, protože zpívaj česky. Mají za sebou desku RÁNA, kterou nabízej zadarmo, protože dneska se prodávaj jen vinily a gramofon doma ani jeden nemá. Ale jejich hity vás udrží na parketu celou noc!

Garage disco death jazz post-punk funky big beat family-friendly pop shits for anxiety kids™ aka skoro nikdo vlastně pořádně neví, co Market® hraje, ale prý je to v pohodě ¯\_(ツ)_/¯

 

Pořádá Divadlo Archa ve spolupráci s A.M.180 crew a Landmine Alert.