Focal Point: Upcycling Cultural Heritage
Kreativní Evropa
 
konference  

Proč a pro koho pečujeme o kulturní dědictví? Co mohou paměťové instituce nabídnout společnosti? Jaký je vztah kulturního dědictví a současného umění?


Uvedení  
Ke stažení  

Konference je organizována u příležitosti Evropského roku kulturního dědictví 2018. Ten upozorňuje na význam historických památek, uměleckých děl, na řemeslné dovednosti i příběhy našich předků, které se předávají z generace na generaci. Kulturní dědictví spoluvytváří naši identitu, a promítá se tak do našeho každodenního života.

Prezentací trendů, které hýbou společností, zahájí konferenci odborník na megatrendy a člen Future Institute Tristan Horx. Hlavním řečníkem a moderátorem jednoho z panelů bude expert na kulturní politiku a profesor ekonomie a kultury na IULM v Miláně Pier Luigi Sacco. Konferenci otevře jeho přednáška Kulturní dědictví 3.0. Stěžejnímu tématu pro koho pečujeme o kulturní dědictví a co mohou paměťové instituce nabídnout společnosti se budou věnovat hned dva panely. Hosty anglického panelu budou například Viviana Checchia z Centre for Contemporary Arts v Glasgow nebo Thomas Aigner z Diecézního archivu St. Pölten. Konferenci uzavře debata s českými a slovenskými umělci na téma Jaký je vztah kulturního dědictví a současného umění.

PROGRAM ► https://www.kreativnievropa.cz/prace-s-publikem/focal-point-upcycling-cultural-heritage/

REGISTRACE ► http://eepurl.com/dH5o2L


Na konferenci navazuje akce Střed zájmu: PUBLIKUM v oblasti kulturního dědictví.

Kredity

Konferenci pořádá Kancelář Kreativní Evropa.