Please the Trees, Manon meurt + special guest: STEVE GUNN (USA/ Matador)
Scrape Sound a Divadlo Archa
 
hudba  

Křty nových alb Please the Trees a Manon meurt se bezpochyby zařadily mezi zásadní koncertní události druhé poloviny roku 2018. Oba koncerty (shodou okolností se odehrály na lodi Altenburg 1964) byly beznadějně vyprodané, na sklonku března skupiny spojí síly ke společnému vystoupení. Please the Trees a Manon meurt zahrají v neděli 24. března v pražském Divadle Archa a společnost jim nebude dělat nikdo jiný než oceňovaný americký trubadúr Steve Gunn. Ten se svou skupinou představí nové album The Unseen in Between, které vychází v polovině ledna na labelu Matador. Vedle intenzivních koncertů českých kapel tedy návštěvníky čeká i tuplovaná porce moderní americany podaná s ohromující vášní, přehledem i nadhledem, fanoušci Kurta Vilea, Wilco nebo Grateful Dead by měli zbystřit.


Uvedení  
Ke stažení  

Steve Gunn patří do společnosti nejvýraznějších amerických singer-songwriterů současnosti – ke jménům jako Kurt Vile, Wooden Wand, Connor Oberst či Jeff Tweedy. Steve Gunn chová k tradiční americké hudbě velký respekt, zároveň se ji ale snaží posunout a rozšířit její obzory. Ke známým formám přistupuje přemýšlivě a inovativně, aniž by popíral jejich kořeny. Jeho kombinace do detailu dotaženého zvuku, výrazných melodií a překvapivých písňových konstrukcí bývá často přirovnávána k přelomovým albům Yankee Hotel Foxtrot nebo A Ghost is Born dnes již legendárních Wilco, ovšem svými alby Way Out Weather nebo Eyes On the Line se jim staví na roveň. Vedle sólových nahrávek se Steve Gunn pravidelně podílí na mnoha dalších projektech s nejrůznějšími kolegy. Novinka The Unseen in Between vychází v polovině ledna, opět na značce Matador, Steve Gunn slibuje folkovou lehkost i psychedelické zatěžkání, první singl New Moon potvrzuje obé.
http://steve-gunn.com

Protokol: Steve Gunn — fullmoonzine.cz, 18.3.2019

Nové album Infinite Dance je bezpochyby dosavadním vrcholem tvorby Please the Trees. Skupina soustředěná okolo Václava Havelky na pátém albu dotahuje své psychedelické motivy do mnohdy nečekaných tvarů a forem, aniž by přitom přišla o svou uhrančivost a intenzitu. Na desce hostují taková jména jako John Grant nebo Thor Harris (Swans, Shearwater) a skupina ho v listopadu představí také na evropském turné, ve společnosti věhlasných grungeových legend Mudhoney.
www.pleasethetrees.com

Na nové album rakovnické čtveřice Manon meurt se čekalo dlouhých pět let, do studia se ale skupina dostala až na jaře letošního roku. Pod dohledem Jana P. Muchowa a v nové sestavě, kdy basistku Janu Karlíkovou vystřídal klávesista David Tichý, zde natočili album MMXVIII, jenž některé fanoušky možná zarazilo zřetelným odklonem od tradiční podoby shoegazeu. Pod popovým oparem, který je podpořen křišťálově čistým zvukem, se ale skrývá mnohem víc impulsivní energie, než se na první pohled může zdát, na koncertech pak kouzlo kontrastu tichých a hlasitých pasáží propuká naplno. Na začátku roku 2019 čeká Manon meurt rozsáhlé evropské turné.
https://manonmeurt.bandcamp.com

 

www.scrapesound.org

Prvních 100 kusů vstupenek od pondělí 29. 10. 2018 za 290,– Kč, pouze na pokladně Divadla Archa nebo on-line na www.divadloarcha.cz  (na tuto vlnu vstupenek se nevztahují rezervace).
Vstupenky á 350,– Kč budou k dispozici v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketpro a Ticketportal (všude plus obvyklé distribuční poplatky), dále pak bez poplatků v pokladně a prostřednictvím webu Divadla Archa (po vyprodání vlny prvních 100 vstupenek). Zbylé vstupenky budou v prodeji na místě v den koncertu za 390,– Kč.