Hýbánky – Ateliér – dramaťáček pro nejmenší děti
Úterky 15.30–16.30 / 14 lekcí / od 5.3.2019 / lektorky: Veronika Knytlová a Radmila Krásenská
 
KURZ / ve Studiu Archa  

„Náš nový ateliér pro nejmenší děti se formou přirozených her zaměřuje na poznávání těla, mysli, dechu a probouzení a tříbení smyslů. Organicky propojujeme nejrůznější žánry – pohyb, hlas, zvuk a výtvarnou tvorbu. Přirozenou cestou v dětech podněcujeme schopnost dívat se na svět a sebe sama z různých úhlů pohledu. Upouštíme od všudypřítomného nároku na výkon a místo něj dáváme prostor kreativitě a radosti z ní. Rozvoj tvořivosti a fantazie doplňujeme podporou optimálního rozvoje motoriky.“
Radmila Krásenská a Veronika Knytlová, lektorky

Věková kategorie: 4 – 6 letRadmila Krásenská
Od dětství se věnovala sportovní a akrobatické gymnastice. Je mistryní České republiky a úspěšně reprezentovala na řadě mezinárodních závodů. Od ukončení sportovní kariéry se věnuje pohybovému divadlu a vedení kurzů akrobacie, nového cirkusu a po vzoru svých rodičů také dramatické výchově. Vystudovala fyzioterapii a spolu s Veronikou Knytlovou se zabývá fungováním těla v kontextu současného tance. Její velkou radostí je také produkční práce pro divadelní projekty.
 
Veronika Knytlová
Tancem se zabývá od dětství. Taneční vzdělání získala v dnešním TCP, ale především účastí na nejrůznějších workshopech a seminářích u nás i v zahraničí. Absolvovala na PedF UK, dva roky studovala na FA ČVUT. Jako interpretka spolupracovala s výraznými choreografy a režiséry české i zahraniční scény. Společně s Terezou Ondrovou v roce 2002 vytvořila choreografický debut s názvem Průzor hrdlem a o dva roky později vznikla v současnosti jedna z nejúspěšnějších tanečních skupin u nás - VerTeDance. VerTeDance pravidelně zvou ke spolupráci na svých projektech výrazné osobnosti napříč uměleckým spektrem z celého světa. Za svou práci získaly řadu ocenění.

PRAKTICKÉ INFO
Všechny ateliéry probíhají ve Studiu Divadla Archa: Zlatnická 8, Praha 1
Cena: 2.000 Kč / 14 lekcí / platba zakoupením e-vstupenky nebo osobně v pokladně Divadla Archa
Pro sourozence a manželské páry je možno požádat o slevu.
Všechny ateliéry jsou završeny veřejnou prezentací.
Přihlášky a k
ontakt: Jana Svobodová, umělecká vedoucí Archa.lab, jana.svobodova@divadloarcha.cz