Kolonizace
VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
 
divadlo  

Po testovacím únorovém uvedení vstupuje divadelní inscenace Kolonizace do další zkušební fáze. Kosmonautika v kombinaci s divadlem se ukázala jako velmi náročná disciplína, která vyžaduje více času, testování a odvahy. Plánovaná březnová uvedení 16. a 17.3. proto soubor VOSTO5 a Divadlo Archa odkládají.

Zakoupené vstupenky na březnové reprízy můžete vrátit či vyměnit v pokladně Divadla Archa do 21. března. Start ostré verze Kolonizace je plánován na 5., 6. a 7. června 2016. Do pátku 26. února též máte na pokladně Archy přednostní možnost vyměnit své stávající vstupenky za červnové termíny. Pro více informací nás můžete kontaktovat telefonicky na čísle 221 716 111 případně na této adrese pokladna@divadloarcha.cz.

Děkujeme za pochopení,
Divadlo Archa

 


Uvedení  
Ke stažení  

kdo jsme – kam jdeme - odkud jsme přišli

Zážitkové sci-fi drama za horizontem událostí, hranicí gravitace a limitem rychlosti světla.

Lidé od nepaměti toužili prozkoumávat daleký vesmír. Co je k tomu žene? Zvědavost, pokrok, dobrodružství, zvětšování životního prostoru, šíření lidské DNA anebo jen obyčejná lidská pýcha? Kolonizace nových planet je nevyhnutelnou budoucností. Má být ale vesmír kolonizován právě člověkem?

Nejnovější site-specific Divadla VOSTO5 inspirovaný Archou, evolucí a československými sci-fi komiksy.

 

Reportáž o přípravě Kolonizace v pořadu Události, Česká televize
S divadlem ARCHA a VOSTO5 na jinou planetu - FOTOREPORT, Prague Up & Coming, 31. 01. 2016

 

Kredity

Režie: Jiří Havelka
Námět a scénář: Jiří Havelka, Petr Prokop, Ondřej Cihlář
Producent: Petr Prokop a Vosto5

Hudba a Sound design: Martin Tvrdý
Light design: Tomáš Morávek
Výprava a kostýmy: Jan Brejcha, Mikoláš Zika
Projekce: Martin Bražina
Výtvarná spolupráce: Gabriela Prochazka, Aneta Železníková
Produkce: Jeník Bubal, Jeník Tyl

Hrají: Ondřej Bauer, Tomáš Jeřábek, Petr Prokop, Ondřej Cihlář
Hlasy: Václav Zimmermann a Jiří Havelka

Projekt vznikl v koprodukci Divadla VOSTO5, Divadla Archa a festivalu 4 + 4 dny v pohybu. Kolonizace je součástí projektu House On Fire podporovaného z programu Kultura Evropské komise. Překlad inscenace podpořil Institut umění - Divadelní ústav.

 

Divadlo VOSTO5

je nezávislý generační soubor vytvářející autorské inscenace značného tematického a žánrového rozpětí spojené originální poetikou a typickým neotřelým humorem, kterému nechybí prostořeká odvaha a nadhled. Po celou dobu existence Vosto5 svou tvorbou primárně hledá nové možné cesty pro skutečně živou komunikaci s divákem. Zkoumá jak diváky aktivizovat, organicky propojit s proměnlivou, živou a pomíjivou strukturou divadelního představení, jak je vtáhnout nad běžnou míru vnímání.

www.vosto5.cz

Vosto5 logo