Frank van de Ven — Body Meets Imagination
Body Weather Workshop
 
dílna  

Dílna nizozemského tanečníka Franka van de Vena bude zaměřena na zkoumání průsečíků mezi imaginací a tělesností. V rámci dílny bude Frank vycházet z některých představ, které byly nedílnou součástí jeho tréningu Body Weather a umělecké práce na představeních se skupinou Maijuku v Japonsku. Účastnící dílny budou samostatně pracovat na objevování a rozvoji svých individuálních představ a možnostech pro jejich využití v praxi moderního tance.

Dílna je určena všem, kdo mají zájem o zkoumání těla a fyzické přítomnosti.
Dílna je otevřena tanečníkům, divadelníkům, všem kdo se zabývají pohybem i ostatním umělcům nejrůznějšího zaměření.

Komunikačním jazykem je Angličtina
 

Studio ► Zlatnická 8, Praha 1
Data ► sobota 6. a neděle 7. dubna 2019
Časy ► 11.00–17.00      
Poplatek ► 2000 Kč / studenti 1800 Kč
Info a rezervace ► jana.svobodova@archatheatre.czBody Weather / Počasí těla zkoumá průnik těla s jeho okolním prostředím. Tělo není chápáno jako fixní a separovaný subjekt, ale jako subjekt stále se proměňující podobně jako počasí. Počasí je synonymem pro komplexní systém sil a vlivů proudících nejen skrz tělo, ale i za jeho hranice.

Termín a filozofický základ pro Body Weather / Počasí těla koncipoval na začátku 80. let tanečník Min Tanaka. Metoda pak byla dále rozvíjena v rámci dílen a projektů po celém světě. Frank van de Ven byl členem Tanakovy skupiny Maijuku v Japonsku v letech 1983-1991. Společně s Katarinou Bakatsaki vede platformu pro tréning a performance Body Weather Amsterdam. Frank van de Ven je dlouhodobě zapojen do projektu Body/Landscape. Od roku 1995 vede spolu s Milošem Šejnem (AVU) projekt Bohemia Rosa, který se zabývá propojováním umění, krajiny, geologie, přírodní historie a architektury. www.bohemiaerosa.org

Více na bodyweatheramsterdam.nl