Proměním se v zajíce se zármutkem a obrovskou opatrností
Anna Klimešová a kol.
 
divadlo work in progress  

Autorská inscenace studentek KALD je pojmenovaná podle části věty, kterou vyslovila Isobel Gowdie ve svém doznání před skotským církevním tribunálem v roce 1662. Tuto větu můžeme nazývat magickou formulí, avšak nestává se takovou formulí jakékoliv přání, které vyslovíme?


Uvedení  
Ke stažení  

Inscenace se zabývá touhou po změně. Zajíce tvůrkyně vnímají jako symbol přerodu. Ptají se, ve kterém momentu se v něj můžeme proměnit a na jaké hranici tato mezní situace stojí. Mezi dnem a nocí? Mezi správným a špatným rozhodnutím? Mezi svobodou a bezpečím?

Kromě vlastních zkušeností jsou inspiračním zdrojem inscenace etnografické studie lidových tradic a magie v krajích odkud tvůrkyně pocházejí (Milevsko, Sudety, Krkonoše, Bretaň, Slovácko, Dolné Považie, Praha).

Kredity

Tvůrčí tým:
Autoři: Kolektiv
Režie: Anna Klimešová,
Dramaturgie: Klára Fleková
Scénografie: Karolína Kotrbová, Klára Fleková
Pohybová spolupráce: Tomáš Wortner
Produkce: Emílie Formanová
Hrají: Maelane Auffray, Andrea Berecková, Kateřina Císařová, Lucia Čižinská, Eliška Hanušová

Anna Klimešová (*1990, Praha) dokončuje studium režie na katedře alternativního a loutkového divadla. Během studií režírovala inscenace Barunka is leaving, Zápisky z volných chvil v divadle DISK, Hlupáci z Chelmu, S vůní perníku a scénický koncert Máj. Hostovala v Činoherním Studiu Ústí nad Labem, divadle Komedie, Národním divadle Brno a v divadle Stará Aréna, kde vytvořila autorské inscenace Cesta do Ameriky a Mrtvé oči. Spolupracovala s orchestrem Ježkovy stopy na hudební revue Proč nemohu spát. Je jednou ze zakládajících členů skupiny 8 lidí a zakladatelkou kulturní komunitní platformy Horní Maršov - Otevřené muzeum.  

Více o rezidencích Archa.lab