Klid po bouři
Kristýna Doležalová a Lily Carmen Smith
 
work in progress  

Klid po bouři je workshop, procházka a performance pro malou skupinu diváků. Vznikl pro Přístav 18600 v Karlíně, ve kterém se setkáváme s materiálem, který už neslouží svému původnímu účelu, ale dostal nový smysl: pražce, ze kterých jsou lavičky, plavky, které jsou teď dekorací a betonové skruže, které se staly plavidly, uvízlými v písku a připomínají nám tak vztah Karlína k Vltavě. Jako jakékoli jiné přístavní město, Přístav se stal místem opětovného překonávání překážek a neustálého obnovování. Ve své podstatě je Přístav snahou znovu použít to, co bychom vyhodili a co jsme zničili. V kontextu současné ekologické krize nám Přístav 18600 ukazuje, jak by mohla přístavní města vypadat v budoucnu. Náš workshop je pozvánkou k reflexi nad naším vztahem k přírodním zdrojům a příležitostí pro přehodnocení našeho vztahu k fyzickému světu okolo nás.


Uvedení  
Ke stažení  

Během workshopu se budeme pohybovat po Přístavu 18600, proto doporučujeme účastníkům pohodlné oblečení. Účastníky žádáme, aby si s sebou přinesli svůj smartphone a sluchátka. 

Přístav 18600
mapa

Kredity

Projekt vytvořily: Kristýna Doležalová (CZ) a Lily Carmen Smith (UK)
Instalace: Karolína Kaucká

Lily (UK) a Kristýna (CZ) nedávno vystudovaly na College of Arts na Univerzitě v Glasgow, kde se potkaly a začaly spolupracovat. Lily má ráda interaktivní performance ve veřejném prostoru a na neobvyklých místech a zajímá ji karneval a groteska. Kristýna zkoumá politický potenciál atmosféry a afektu v současné performance. Po absolvování Mezinárodní letní divadelní školy Archa v roce 2018 se Kristýna přihlásila na uměleckou rezidenci v Archa.lab, ve které přizvala Lily ke spolupráci. Spolu se inspirovaly činností Performance Ecology and Heritage Hub, založené na Univerzitě v Glasgow v roce 2018, a materiály a objekty, které našly v Přístavu 18600 v Karlíně, aby vytvořily Klid po bouři, site-specific workshop věnovaný ekologii.