Omar Carrum – Momentum / ZRUŠENO
Continuum, Improvisation - Partnering & Instant composition Workshop
 
dílna  

Dílna má za cíl integrovat tréninkový systém CONTINUUM, ESCript improvisation a Partnering. Prostřednictvím velmi specifického využití impulsu, zemské přitažlivost, rychlosti, fyzických principů, jednoduchých akcí a trvalého svalového a skeletálního vědomí, účastnící dílny docílí rtuťovité pohybové kvality. Dosáhnou tělesné konfigurace, která jim dovolí rozšířit možnosti, propracovat dovednosti a prohloubit sólovou a partnerskou improvizaci.
Získání těchto nástrojů vylepší komunikační kanály výrazu mezi vnitřním světem performera a pozorovatelem.

Dílna je určena studentům tance, profesionálním tanečníkům, hercům a performerům, kteří mají vyspělé povědomí vlastního těla.

Dílna bude vedena v Angličtině bez přítomnosti tlumočníka.

Studio ► Zlatnická 8, Praha 1
Data ► sobota 25. a neděle 26. května 2019
Časy ► 10.00–16.00      
Poplatek ► 1500 Kč / studenti 1000 Kč ► uhradit můžete zakoupením eVstupenky na GoOut.cz
Info a rezervace ► jana.svobodova@archatheatre.cz


Uvedení  
Ke stažení  

Omar Carrum je mexický tanečník, choreograf, pedagog a video umělec. V le tech1993 – 2017 byl zakládajícím členem skupiny soudobého tance DELFOS. Je držitelem mexické národní taneční ceny FONCA jako interpret a choreograf. V roce 2009 získal Guggenheimovo stipendium. Jeho krátký film Fifth Wall byl vybrán v roce 2013 na festival v Cannes.

V roce 1998 spoluzaložil v Mazatlánu profesionální taneční školu EPDM a stal se jejím uměleckým šéfem. Jeho škola po deset let pořádala výměnný program s Konzervatoří Duncan Centre v Praze. V roce 2007 založil projekt HABITAT, v jehož rámci každoročně tým tanečníků vyučuje tanec v nejchudších čtvrtích Mazatlánu.
Jako choreograf pracoval pro více než 55 souborů a škol v Mexiku, Brazílii, Japonsku, USA, České Republice a Panamě.  

V současné době pracuje jako hostující umělec Španělského souboru La Intrusa vedeného Virginií Garcíou & Damiánem Muñozem, pro léta 2018 – 2020 je držitelem grantu pro scénické tvůrce FONCA a je rezidentem Konzervatoře Duncan Centre v Praze.

Více na omar-carrum.com