La Putyka
10 let souboru Cirk La Putyka
 
divadlo  

Kombinace akrobacie, tance, loutek a sportovních výkonů v originálním pojetí nového cirkusu, jenž nahlíží na atmosféru české putyky skelným pohledem střízlivého půllitru. Hospodská fantazie a změněná realita, na chvíli přestávají platit fyzikální zákony a hosté jsou svědky nečekaných akrobatických, hudebních i pohybových jevů.

Co se honí v hlavách hospodských štamgastů, předvádějí mistři ČR v akrobatických skocích na trampolíně, profesionální tanečníci nebo mistr bojového umění wu-shu. Originální pojetí inscenace vychází z českých reálií hospodského života.


Uvedení  
Ke stažení  

„La Putyka je hospodský nový cirkus,” přibližuje svůj projekt Rostislav Novák. Představení je doprovázeno živou hudbou tria Vojtěch Dyk / Andrej Rády, Jakub Prachař / Jan Balcar a Jan Maxián / Pavel Skála, která není pouhým doprovodem, ale samostatnou jednotkou, jež dodává „šťávu“ pohybovým akcím.
S inscenací La Putyka se soubor zúčastnil festivalů v Sydney, Šanghaji, Sarajevu, Edinburghu a dalších.

Cirk La Putyka letos na podzim slaví 10 let! 10 let od založení souboru, 10 let společné novocirkusové cesty. La Putyka, Up End Down, Slapstick Sonata... úspěšná představení, která se stala na dlouho součástí reportoáru. Přijďte je zažít do prostor, ve kterých vznikala a měla premiéru: La Putyka v Divadle Archa. Up End Down v La Fabrice. Slapstick Sonata na Nové scéně Národního divadla - navíc ve výjimečné derniéře.
 
Ocenění
Nominace na Total Theatre Awards, Fringe festival 2011, Edinburgh
Cena Sazky a divadelních novin 2009
Cena festivalu Skupova Plzeň 2010 - hudba, režie, herecký výkon
Nominace na ceny Alfréda Radoka 2010 ve 3 kategoriích
Divadelní inscenace roku 2009
Cena diváka festivalu Young for Young
Cena festivalu Next Wave

La Putyka nabízí skvělou zábavu, kde se jeden výstup přelévá do druhého, nápad stíhá nápad, publikum nemá nejmenší možnost se nudit a přizvaní umělci jsou skutečnými mistry svého oboru.
Markéta Dolníčková, Divadelní noviny, listopad 2009

Kredity

Koncept a režie: Rostislav Novák ml., SKUTR a kolektiv
Obsazení: Jiří Kohout, Jan Maxián, Andrej Rády, Jan Balcar, Michal Boltnar, Jiří Weissmann, Šárka Fülep Bočková, Alexandr Volný, Daniel Komarov, Tereza Hofmanová, Šárka Korbelová, Zbyněk Šporc, Vojtěch Fülep, Nikol Frýšová 
Hudba: Jan Maxián, Jakub Prachař, Vojtěch Dyk a Petr Kaláb
Scénografie: Hynek Dřízhal a kolektiv
Kostýmy: Kristina Záveskáá