Glen Hansard
Support: Nina Hynes
 
hudba  

Světoznámý irský muzikant Glen Hansard se v listopadu zastaví v České republice, aby zde představil své nové sólové album Between Two Shores. Předskokankou mu bude irská písničkářka Nina Hynes.


Uvedení  
Ke stažení  

Držitel Oscara za píseň Falling Slowly má za sebou rockovou historii v kultovní irské kapele The Frames i filmové dobrodružství s Markétou Irglovou v rámci projektu The Swell Season. Letos se vydal na koncertní šňůru k novému albu, kromě toho ale stihl i vystoupit s The Who nebo s Bobem Dylanem.  

Dnes pravděpodobně nejproslulejší Ir, který pravidelně boduje ve světových hitparádách, začínal jako pouliční umělec. Čeští posluchači měli příležitost zažít jeho neoficiální koncerty pro omezený počet lidí, například v opuštěné pekárně i v pasáži před Archou, kam se s kapelou po skončení koncertu v roce 2012 plynule přesunul a kde k radosti publika i kolemjdoucích deset minut jamoval. Do Archy se každopádně pravidelně a rád vrací, diváci zde zažili jeho vystoupení s The Frames i jeho sólo vystoupení.  

Letos s sebou do Archy přiveze devítičlennou doprovodnou kapelu, ve které nebudou chybět ani smyčce a dechové nástroje. Speciálním hostem bude Javier Mas, dvorní kytarista Leonarda Cohena a virtuos na řadu strunných nástrojů včetně španělské kytary.  

 

Média

Glen Hansard jako pohanský bůh si v Divadle Archa připíjel pivem – ireport.cz, 19.11.2019