Jan Mocek – Virtual Ritual
Divadlo Archa a Shared Cities: Creative Momentum
PREMIÉRA  
multimédia  

Virtual Ritual je originální gamingová performance, jež své diváky přivádí do paralelního světa online videoher (MMOG), do kterých se každý den po celém
světě logují miliony lidí. Je průzkumem digitálních měst, jejich obyvatel, zákonitostí a rituálu, které formují zdánlivě beztížný svět, ve kterém je možné téměř cokoliv. Urbanista Osamu Okamura, YouTuber Atlet, fotografka a gamerka Adéla Vosičková – tři performeři vytvoří expertní gamingový panel, aby otestovali potenciál herního mesta. Co všechno může být předmětem hry? Jaké normy, pravidla chování je možné překročit ve virtuálním prostoru? A v realitě? Jakou roli hrají herní principy v naší společnosti? Za pomoci originálního použití live videa, 3D animací a YouTube formátu, poukazuje performance Virtual Ritual na skryté souvislosti mezi realitou a virtuálním prostorem.


Uvedení  
Ke stažení  

Shared Cities: Creative Momentum (SCCM) je čtyřletý kulturní projekt, který spojuje jedenáct partnerských organizací ze sedmi významných evropských měst: Bělehradu, Berlína, Bratislavy, Budapešti, Katovic, Prahy a Varšavy. SCCM vytvořil mezinárodní kreativní platformu na rozmezí architektury, umění, urbanismu a sdílené ekonomiky, která přispívá k proměně měst. V letech 2016 až 2020 se koná více než 300 aktivit - festivalů, filmů, výstav, uměleckých rezidencí nebo případových studií. Cílem projektu je ukázat městským obyvatelům, že jejich participace a spolupráce je zásadní pro vytvoření příjemného a hodnotného městského prostředí. Kreativním centrem projektu je Praha, kde tvoří hlavní tým Goethe-Institut, Česká centra a reSITE.  

Inscenace je koprodukována Goethe-Institutem, Divadlem Archa a Sixhouses v rámci programu Shared Cities: Creative Momentum  

https://www.sharedcities.eu/thefinale/

Kredity

Koncept, režie, scéna: Jan Mocek
Hrají: Osamu Okamura, Adéla Vosičková, Ondřej Pokorný (Atlet)
Umělecká spolupráce: Irina Andreeva, Sodja Lotker, Táňa Švehlová
Světla: Patrik Sedlák
Zvuk: Ladislav Štěrba
Video: Jan Mocek, Ondřej Pokorný (Atlet)
Foto: Adéla Vosičková

Inscenace je koprodukována Goethe-Institutem, Divadlem Archa a Sixhouses v rámci projektu Shared Cities: Creative Momentum.

Za finanční podpory Ministerstva kultury České Republiky.