Hýbánky – Ateliér – dramaťáček pro nejmenší děti od 4 do 6 let
Každé úterý 15:30 / od 3. 3. 2020 do 2. 6. 2020 / lektorky: Radmila Krásenská a Karolína Křížková
 
KURZ / ve Studiu Archa  

Hýbánky jsou radostí z pohybu. Šancí zašeptat i zakřičet. Tančit na hudbu a také se zastavit a vůbec se nehýbat. Pro děti ve věku od 4 let jsou Hýbánky prostorem, ve kterém se pod vedením zkušených lektorek Radmily Krásenské a Karolíny Křížkové setkávají se základy divadelních technik.  Přijďte! Jsou ještě volná místa!

„Náš nový ateliér pro nejmenší děti se formou přirozených her zaměřuje poznávání těla, mysli, dechu, probouzení a tříbení smyslů. Organicky propojujeme nejrůznější žánry – pohyb, hlas, zvuk a výtvarnou tvorbu. Přirozenou cestou v dětech podněcujeme schopnost dívat se na svět a na sebe sama z různých úhlů pohledu. Chceme se vyhnout neustále prosazovanému nároku na výkon, místo něj dáváme prostor kreativitě a radosti z ní. Rozvoj tvořivosti a fantazie doplňujeme podporou optimálního rozvoje motoriky.“ Radmila Krásenská a Karolína Křížková, lektorky


Uvedení  
Ke stažení  

Radmila Krásenská
Od dětství se věnovala sportovní a akrobatické gymnastice. Je mistryní České republiky a úspěšně reprezentovala na řadě mezinárodních závodů. Od ukončení sportovní kariéry se věnuje pohybovému divadlu a vedení kurzů akrobacie, nového cirkusu a po vzoru svých rodičů také dramatické výchově. Vystudovala fyzioterapii a mimo dramatické výchovy se dnes věnuje masážím a divadelní produkci.

Karolína Křížková
Vystudovala katedru nonverbálního divadla na pražské HAMU. Ve své tvorbě ráda propojuje žánry napříč tancem, novým cirkusem, mimem a klaunérií. Je členkou divadelního uskupení Holektiv. Podílí se na dětských produkcích (studio DAMÚZA, FysioART). Externě účinkuje na scénách Národního divadla a Nové scény. Jako pedagog působí také v centru pro nový cirkus CIRQUEON a v Pohybu dětem.

 

Praktické informace:

Místo konání: Studio Divadla Archa, Zlatnická 8, Praha 1
První hodina je zdarma.
Sourozenci a další rodinní členové mají slevu.
Všechny ateliéry jsou zakončeny veřejnou prezentací v Divadle Archa.

Kontakt: Linda Průšová
linda.prusova@divadloarcha.cz