420PEOPLE, Ann Van den Broek – Phrasing the Pain, Lisa Boerstra — The Lady in Black
 
tanec film  

Nejnovější počin z dílny 420PEOPLE. Pohybovou analýzu bolesti ušila přednímu českému souboru na míru vlámská inovátorka Ann Van den Broek. Choreografii doplní projekce filmu The Lady in Black. Film Lisy Boerstry nahlíží do zákulisí tvorby současné choreografie a řady divadel, ale také vypovídá o fyzickém vyčerpání, temných propastech a žhavé vášni. Intenzita na všech úrovních.


Uvedení  
Ke stažení  

Vlámská inovátorka, nekompromisní žena v tvorbě i životě. Choreografka Ann Van den Broek neúnavně pracuje s intenzivní emocí, která od počátku doprovází i její osobní život a vztahy. Co už je moc a co málo? Co vše lze obětovat působivému jevištnímu tvaru?

Temná sonda do duše umělkyně, feministky, matky, sestry a ženy.

V rámci večera nejprve uvedeme představení Phrasing the Pain, které Ann Van den Broek loni vytvořila na míru 420PEOPLE. Tématem sofistikovaně strukturované choreografie pro sedm tanečníků je bolest ze ztráty bližního.

Následovat bude dokumentární film The Lady in Black, intimní portrét choreografky, který odpoví na řadu otázek, které vám v první části večera vyvstanou na mysli.

Světová premiéra filmu se uskutečnila na letošním festivalu Cinedans v Amsterdamu, v české premiéře byl pak uveden na Festivalu tanečních filmů 2015.

Phrasing the Pain

Choreografie pro sedm tanečníků vychází z pohybové struktury, kterou Ann Van den Broek původně použila v představení I SOLO MENT (2008). Pohyb vyvěrající z bolesti a smutku, které lidská bytost prožívá při ztrátě někoho blízkého – přítele, rodiče, dítěte. S nástupem na scénu každý z tanečníků zároveň vkročí na cestu konfrontace s vlastními pocity, od chtíče, přes agresi, euforii až po absolutní odevzdání. V průběhu pak zármutek nejednou otevře oči a dá nahlédnout nečekaným formám a pohledům. Podmanivá choreografie, transformativní síla, rytmus a intenzivní emoce.

The Lady in Black – r. Lisa Boerstra | 2015 | 55`

Dokument o vlámské choreografce Ann van den Broek, autorce choreografie Phrasing the Pain. Tvorba vlámské choreografky Ann Van den Broek je hodně intimní. Její intenzivní choreografie vycházejí z jejích extrémních zážitků a emocí. Při práci nikoho nešetří, očekává bezpodmínečné odevzdání od svých tanečníků, stejně jako je náročná sama na sebe. Výsledkem jsou inovativní a nesmírně úspěšné projekty, ale také komplikované vztahy plné lásky i nenávisti. Film Lisy Boerstry nahlíží do zákulisí tvorby současné choreografie a řady divadel, ale také vypovídá o fyzickém vyčerpání, temných propastech a žhavé vášni. Intenzita na všech úrovních.

 

Kredity

Phrasing the Pain
Choreografie: Ann Van den Broek
Asistentka a asistent choreografky: Jan Deboom, Cecilia Moisio
Účinkují: Sylva Nečasová, Nataša Novotná, Ombline Noyer, Václav Kuneš, Milan Odstrčil, Štěpán Pechar, Saša Volný
Hudba: Arne van Dongen, Nick Cave and The Bad Seeds
Světelný design: Ann Van den Broek, Adam Uzelac
Foto: Pavel Hejný, Fabiana Mertová a Michael Hančovský

Představení vzniklo v koprodukci 420PEOPLE o.s., Divadla Archa a nizozemské produkční platformy a nadace WArd/waRD.

The Lady in Black
Režie: Lisa Boerstra
Produkce: Windmill Film, Annemiek van der Hell
www.windmillfilm.com