July Yang – The Drifters (Tuláci)
rezidence Archa.lab
 
 

Projekt mladé divadelnice ze Šanghaje nabídne nový pohled na Prahu.

July Yang ve spolupráci se třemi zahraničními studenty pražské DAMU vyzve diváky k neobvyklému pátrání. Její kolegové jí samotné představí v Praze místa, ke kterým si během svého pobytu v Praze vytvořili silnou citovou vazbu. Na základě cest, které společně uskuteční vznikne divadelní představení.

„Žijeme ve světě, kde se všichni tolik pohybují a cestují, který určují místa, jako jsou letiště, vlaková nádraží, dálnice, podchody, nákupní centra a obchodní řetězce. Náš projekt bude zkoumat možnosti, jak se může anonymní prostor proměnit v prostor osobní“ říká July Yang.


Uvedení  
Ke stažení  

The Drifters jsou pokračováním osobního zájmu čínské divadelnice o cestování a všeobecně pohyb v městském kontextu. Její předchozí divadelní pokusy na toto téma se před časem odehrály v Londýně, ve městě Rota ve Španělsku a v Šanghaji. O Praze July Yang říká: Praha mi nabízí novou situaci, velmi odlišnou od předchozích třech lokalit. Místní publikum mě ohromuje tím, jak je vášnivé a pravdivé. Toto publikum nebude skrývat své reakce a vykreslovat svoje komentáře pomocí ambivalentních frází. Jako divadelní tvůrce se cítím poctěna tím, že mohu čelit jeho kritice.

July YANG je multidisciplinární divadelní tvůrkyně a výzkumnice. Absolvovala s bakalářským titulem v oboru literatura na univerzitě v Hongkongu a s titulem Magistr v oboru performační tvorby na Univerzitě Goldsmiths v Londýně. Je absolventkou letní školy Divadla Archa v roce 2017. Svá představení staví na propojování umělecké, technické a teoretické složky. V současné době intenzivně spolupracuje s divadelním souborem „_ao_ao_ing“ se sídlem v Šanghaji. Ve své současné práci se zaměřuje na přehodnocování každodenních zkušeností, a zvláště na téma odcizení v městském kontextu.


Předcházející projekty July YANG:
Tourists Like Us: A Fantastic Bus Ride (2019, Chang-čou)
Murder of a Pomegranate (2019, Šanghaj)
Annata: Not a Real Drag Show (2019, Šanghaj)
Floating Citizens (2018, Londýn)
FLASHCARDS (2018, Rota)

Kredity

Koncept, režie: July Yang

 

V rámci programu krátkodobých rezidencí Archa.lab