Už jsme doma - 30 let / 1985-2015
 
hudba  

Monumentální koncert k třicátému výročí založení skupiny proběhne v Arše 20. prosince 2015. Už jsme doma svými výročními koncerty v minulosti vždy překvapili, a proto tomu bude nejinak i tentokrát. Konkrétní detaily kapela zatím tají, ale zcela jistě se bude na co těšit.


Uvedení  
Ke stažení  

V jubilejním roce 30.výročí svého založení toho skupina Už jsme doma stihla opravdu hodně. Celoevropské turné po boku Micka Watta (baskytarista Iggyho Popa), dvoutýdenní turné po Číně, desítky tuzemských koncertů. Před pár týdny vydala rekapitulační CD s nejlepšími písničkami za celou historii na CD Tři křížky. Skladby, které vybrali na internetu sami fanoušci, nově přearanžovala, a to takovým způsobem, že řada skladeb působí jako nové písně. 

Kapela Už jsme doma vznikla v Teplicích v roce 1985. Asi po půl roce do kapely přišli Miroslav Wanek a Romek Hanzlík z legendární punkové skupiny FPB. Hudba UJD je již od počátků punkově přímočará, přitom však velmi rafinovaně propracovaná po kompoziční i textové stránce. Živá vystoupení navíc oplývají nespoutanou energií. 

Především díky své originalitě, ale také díky své píli a nezlomné vůli, pronikli UJD  po roce 1989 do evropských klubů a vzápětí i na severoamerický kontinent, Japonska či Nový Zéland. V USA a Kanadě odehráli více než 600 koncertů, díky nimž jsou tam dnes pravděpodobně nejznámější českou rockovou kapelou. Fanoušky však mají prakticky po celém světě. UJD často podnikají exkurze do dalších oblastí. Pravidelně spolupracují např. s Aurelem Klimtem na hudbě k jeho animovaným filmům a k divadlu. Miroslav Wanek byl za hudbu k filmu Fimfárum Jana Wericha nominován na Českého lva.

www.uzjsmedoma.cz

Pořádá agentura AMP