Běloruský večer: PureArt + debata
 
film diskuze  

Institut dokumentárního filmu a Prague Civil Society Centre zvou v rámci měsíce na podporu běloruské svobody na projekci filmu Maxima Švedy Pure Art / Czysta Sztuka. Snímek uvedeme s českými a anglickými titulky.

Po projekci bude následovat debata s režisérem filmu Maximem Švedem a dalším zástupcem současné běloruské generace dokumentaristů Iharem Šiščenijou. Rovněž budou prezentovány ukázky z nového filmu o současné situaci v Bělorusku. Moderuje režisér a producent Filip Remunda.


Uvedení  
Ke stažení  

Pure Art / Czysta Sztuka
V nejrůznějších čtvrtích běloruského Minsku se objevuje záhadný umělec. Napíná plátno a začíná malovat. Vytváří znepokojující geometrické postavy, obdélníky a čtverce. Zvědaví kolemjdoucí se umělce ptají na jeho díla, ale on jim odpovídá otázkou, co na plátně vidí. Postupně umělce poznáváme lépe. Je to Zahar Kudin, jeden z nejslibnějších běloruských malířů. Co maluje? Jaké tajemství se skrývá za obdélníky a čtverci? Odpověď je hodně překvapivá… Film ukazuje současné Bělorusko z nové perspektivy. Odhaluje tajemství „poslední evropské diktatury“.

Režie: Maxim Šved
Polsko, Bělorusko 
52 minut, 2019  

Snímek uvedeme s českými a anglickými titulky.

 

Pořádá Institut dokumentárního filmu a Prague Civil Society Centre v rámci měsíce na podporu běloruské svobody.