The Crimson Marathon
pořádají: Prague Music Performance a Divadlo Archa
 
hudba  

OZNÁMENÍ POŘADATELE THE CRIMSON MARATHON

Musíme vám oznámit, že kapela Stick Men (Tony Levin, Markus Reuter, Pat Mastelotto) zrušila své podzimní turné po Evropě z důvodů, které najdete níže ve vyjádření Tonyho Levina. Zároveň vám s radostí oznamujeme, že se nám v rekordně krátkém čase podařilo zajistit náhradní program a The Crimson Marathon se bude konat na určených místech ve stejných datech. Poprvé v České republice vystoupí David Cross Band. Českému publiku se poprvé představí také hudebník a textař Richard Palmer-James a Markus Reuter se svým novým triem. Účinkující uvedou nejen své vlastní projekty, ale i v tvorbu King Crimson. Zazní skladby z debutu In the Court of the Crimson King, repertoár ze 70., 80. i nultých let. Vstupenky zůstávají nadále v platnosti. Pro držitele vstupenek Markus Reuter od 18:30 uvede přednášku s názvem „Living the Dream(Žít svůj sen). V tomto inspirativním vyprávění nám poodhalí svůj životní příběh – jak se dítě z pracující třídy vypracovalo na uznávaného hudebníka, který je spojován s jednou z nejvýznamnějších a nejvlivnějších rockových kapel: King Crimson. V případě zájmu o refundaci kontaktujte, prosím, místo zakoupení vstupenek (pokladna Divadla Archa, nebo Goout v případě online vstupenek na adrese  prodej@goout.cz) a to do 17.10.2021.

Vyjádření Tonyho Levina:

S lítostí vám musím oznámit, že kapela Stick Men (Tony Levin, Markus Reuter, Pat Mastelotto) je bohužel nucena zrušit své podzimní turné po Evropě. Aktuálně si nedokážeme představit, jak bychom mohli bezpečně odcestovat a vystupovat na starém kontinentě. S Patem Mastelottem jsme absolvovali turné po USA s King Crimson a zjišťujeme, jak je letos nesmírně obtížné cestovat a koncertovat bezpečně. To dokonce i s prostředky, které má kapela k dispozici pro dodržování bezpečnostních opatření.
Vážíme si veškeré práce, kterou jste do příprav vložili, a je nám líto, že to tak dopadlo. Doufejme, že v budoucnu budeme mít možnost navštívit všechna města a místa, kde tak rádi hrajeme.
Ještě jednou se omlouváme, děkujeme a přejeme vše dobré.
Tony Levin


Uvedení  
Ke stažení  

King Crimson založil Robert Fripp v roce 1968 a jen o rok později už kapela vystupovala po boku Rolling Stones v Hyde Parku. Jimi Hendrix záhy označil King Crimson za „nejlepší kapelu na světě“. Ačkoliv jsou nejčastěji označováni za průkopníky progresivního rocku, během jejich padesátileté kariéry jim tato “škatulka” byla příliš těsná. Častých personálních změn skupina povětšinou využívala i k obměně nástrojového složení a ke zvukovému posunu. V průběhu let tak v její tvorbě dostal prostor vedle rocku i folk, jazz, metal či elektronická hudba – ostatně, King Crimson jako jedni z prvních v 60. letech začali používat mellotron. Jejich novátorský přístup k hudbě inspiroval nespočet světových hudebních ikon (Nick Cave, David Bowie, Talking Heads, Porcupine Tree, Tool, Dream Theater, aj.) a jejich debutové album In The Court Of The Crimson King je dodnes považováno za jedno z nejdůležitějších alb ve vývoji rockové hudby. V proměnlivém “organismu” King Crimson se za jeho existenci vystřídalo jednadvacet excelentních hudebníků, kteří paralelně spolupracovali např. s Pink Floyd, Johnem Lennonem, Davidem Bowiem, Rolling Stones, Peterem Gabrielem, Frankem Zappou, a dalšími a souhrnně tito hudebníci natočili přes 1500 alb.

Koncert pořádá Prague Music Performance ve spolupráci s Divadlem Archa.