Tindersticks
support: Miss Kenichi
 
hudba  

Britská kapela Tindersticks vystoupí 10. března v pražském Divadle Archa. Stálé členy – zpěváka a kytaristu Stuarta A. Staplese, kytaristu Neila Frasera a klávesistu Davida Boultera – doplní baskytarista Dan Mckinna a bubeník Earl Harvin. Na koncertě Tindersticks zahrají výběr písní ze svého nejnovějšího alba The Waiting Room, které vyšlo v lednu letošního roku. Jako předskokanka vystoupí berlínská písničkářka Miss Kenichi.

LINEUP:
20.00 Miss Kenichi
21.00 Tindersticks 

Fotoreport z koncertu na Prague Up & Coming


Uvedení  
Ke stažení  

Desátá studiová deska The Waiting Room vznikla po tříleté odmlce. Během této doby Tindersticks zkoumali a rozvíjeli svůj sound prostřednictvím jiných výrazových forem. Ve vlámském Fields Muzeu první světové války v Ypres vytvořili zvukový doprovod ke stálé expozici, jsou autory soundtracků k snímkům francouzské režisérky Claire Denis, ale podepsáni jsou i pod hudebním doprovodem módní přehlídky značky Louis Vuitton. V Čechách žijící klávesista David Boulter vytvořil v loňském roce hudbu k filmům Full Contact (režie David Verbeek) a Five Nights In Maine (Maris Curran). S Václavem Havelkou (Please the Trees) v roce 2014 též zkomponoval filmovou hudbu ke snímku Radima Špačka a Ondřeje Štindla Místa.


Vztah mezi hudbou a obrazem provází i novou desku. Každá skladba z alba The Waiting Room dostala filmovou podobu. Po premiérovém uvedení na letošním Mezinárodním festivalu krátkých filmů Clermont-Ferrand kapela vystupuje s projekcí těchto krátkých filmů. Ačkoli se Divadlo Archa, na rozdíl od legendárního Théâtre des Bouffes du Nord v Paříži nebo Londýnského centra umění Barbican cine-koncertu s projekcí nedočká, pětičlenná parta v Arše zahraje skladby z této velmi kladně hodnocené desky včetně hitu We are Dreamers!, ale i starší kusy z jejich nadčasové diskografie. Tindersticks, kteří v letošním roce oslaví pětadvacáté výročí, zůstávají věrní své emblematické melancholii i smyslu pro dobrodružství. Jejich šarmantní dekadentnost v kombinaci se svěží uvolněností, která prostupuje celou desku, slibuje silný koncertní zážitek.


Zakládající členové – Stuart A. Staples, kytarista Neil Fraser a klávesista David Boulter – pochází z Nottinghamu. Tindersticks vznikli v roce 1991 a od skromných počátků během více než deseti let dosáhli všeho od vystupování v Royal Albert Hall až po duety s Isabellou Rossellini. Debutové album Tindersticks 1993 získalo velkou pozornost. Baryton Stuarta A. Staplese byl přirovnán k Leonardu Cohenovi, Nicku Cavovi či Scottu Walkerovi. V Praze zahráli Tindersticks poprvé v září 1992 jako předkapela zdejšího prvního vystoupení Nicka Cavea, v Arše se kapela naposledy představila v prosinci 2008.

 

www.tindersticks.co.uk

 

Recenze aktuální desky The Waiting Room

"Skladby se výtečně doplňují a drží společnou filmovou atmosféru - ne nadarmo obrazovou podobu dostalo všech jedenáct skladeb. A od slova Čekárna v názvu není už daleko k myšlence, že s poslechem téhle porce silných písní, není ani trochu ztracený čas čekat na cokoli."
Celkové hodnocení 80 % — Antonín Kocábek, novinky.cz
zdroj: http://www.novinky.cz/kultura/392757-recenze-tindersticks-a-neodolatelny-klid-cekarny.html

Stuart A. Staples On Tindersticks' 'The Waiting Room,' Track By Track — www.npr.org

 

support: Miss Kenichi

www.misskenichi.com

Facebook
https://www.facebook.com/misskenichi

 

Recenze:

Tindersticks a lekce z dokonalosti
fullmoonzine.cz, 13.3.2016

Galerie — Tindersticks 10.3.2016 v Arše
fullmoonzine, 13.3.2016

Stručně z Tindersticks
Jiří GMX Michálek, protisedi.cz, 11.3.2016