GenotPresents#4: Abadir + Fausto Mercier + Ursula Sereghy
 
hudba  

Pražský kolektiv Genot Centre se po pandemické pauze 28. 7. vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. Na GenotPresents plánuje představovat to nejvýraznější ze současné abstraktní elektronické hudby v neobvyklých kontextech. Krom křtů aktuálního alba egyptského zvukového umělce ABADIR (Genot Centre) a debutu české producentky Ursuly Sereghy (Gin&Platonic) se v pražské premiéře představí také maďarský zvukový kouzelník Fausto Mercier.

_

Návštěva akce je možná za dodržení aktuálně platných nařízení Vlády ČR.

V případě, že již máte zakoupenou vstupenku a nevyhovují Vám podmínky pro účast na představení, je možné vstupenku vrátit v místě zakoupení (pokladna Archy/ Goout/ Ticketportal) a to maximálně do 2 pracovních dní před akcí.

 


Uvedení  
Ke stažení  

Lineup:
Ursula Sereghy (CZ)
ABADIR (EG)

Fausto Mercier (HU)
Gin&Platonic DJs (CZ)

událost na facebooku

ABADIR (EG)
Egyptský producent, zvukový umělec a hudební novinář (Ma3azef) Rami Abadir je v posledních letech výrazným hybatelem současné progresivní klubové scény. Ve svých masivních kompozicích na aktuálním albu Pause/Stutter/Uh/Repeat (vychází 4. července u Genot Centre) originálně využívá lidský hlas jako hlavní zvukový zdroj futuristických klubových bangerů, které jsou pompézní i dojemné zároveň.

Fausto Mercier (HU)
Mladý maďarský producent, multimediální umělec a vyhledávaný zvukový inženýr Roland Nagy aka Fausto Mercier ve své produkci stojí na pomezí sound artu a současné extrémní klubové hudby. Ve svých chaotických a přitom sonicky precizních živých improvizacích vrství masivními beaty a chytlavými smyčkami, které vám z hlavy nedostane ani všudypřítomný digitální spad. Na skvěle přijaté releasy Pointless Geometry a Genot Centre a účasti v SHAPE Platform letos navazuje novým materiálem u věhlasné mexické značky Infinite Machine. Singularita je blízko.

Ursula Sereghy (CZ)
Milovnice dechových nástrojů a producentka Ursula Sereghy spjatá s pražským prostorem Synth Library vytváří tekuté kompozice protkané mikroskopickými samply, field recordings a předivem digitálně zmutovaných dechů a mizejících beatů, které vás dostanou do stavu blaženého neklidu. Jeden z nejzajímavějších objevů nejen na tuzemské hudební scéně již brzy vydá své debutové album u Gin&Platonic.

Gin&Platonic DJs (CZ)
Čtyřčlenný ostravsko-pražský hudební kolektiv pokrývající od roku 2016 současnou experimentální scénu se z blogových začátků vyvinul v jeden z nejprogresivnějších labelů v ČR vydávající hudbu z celého světa od Japonska přes Ukrajinu až po americký severozápad. Mimo vydavatelství se věnují pořádání noční klubové série Platonic, hudebním kolaboracím s ostravskou galerií PLATO nebo dramaturgii festivalu Bukolika. V Arše Gin&Platonic uzavřou večer svým společným schizofrenním setem.

Genot Centre
Pražský kolektiv Genot Centre se dlouhodobě věnuje prezentaci a propojování současného digitálního undergroundu formou site-specific koncertů a kazetových releasů. Labelu vedeném Ondřejem Lasákem a Wimem Dehaenem se již přes pět let daří objevovat výrazné domácí talenty abstraktní hudby iniciovat mezioborové kolaborace mezi producenty a současnými vizuálními umělci i pořádat originálně pojaté koncerty na neobvyklých lokacích. Za své aktivity vysloužili cenu Vinyla v kategorii Počin roku a prestižní britský server The Quietus vyhlásil Genot Centre kazetovým labelem roku 2017.

 

Genot Centre logo