Anthony Braxton
Roland Dahinded & Radost Ensemble, Anthony Braxton Diamond Curtain Wall Trio
 
hudba  

Mezinárodní festival a institut Prague Music Performance ve spolupráci s Divadlem Archa uvedou 10. října unikátní koncert Anthony Braxtona.
 
Americký experimentální skladatel a multiinstrumentalista Anthony Braxton představí v Divadle Archa svůj nový soubor Diamond Curtain Wall Trio, ve kterém s ním hrají experimentální americký akordeonista, zpěvák a skladatel Adam Matlock a portugalská trumpetistka Susanna Santos Silva.
 
V první části večera vystoupí čtyřicetičlenný Ensemble Radost pod vedením švýcarského skladatele Rolanda Dahindena, kteří představí klíčové Braxtonovy kompozice.  V ansámblu figurují přední interpreti české jazzové scény, jakými jsou například Radim Hanousek, Pavel Hrubý, Michal Wróblewski, Jan Jirucha, Ian Mikyska a další.


Uvedení  
Ke stažení  

Anthony Braxton je považován za jednoho z nejvýznamnějších hudebníků, pedagogů a tvůrčích myslitelů posledních padesáti let. Díky průlomovým vlastnostem svého díla, jakož i mentorství a inspiraci, které zprostředkoval generacím mladých muzikantů, se v komunitě experimentální hudby těší velké úctě. Významem své tvorby se zařadil po bok výjimečných improvizátorů Warneho Marshe, Johna Coltranea, Paula Desmonda, Ornetta Colemana a Alberta Aylera a skladatelů Charlese Ivese, Harryho Partcha a Johna Cagea.