Tara Fuki a M. Dvořáček: Motýlí křídla rozvlní Archu
uvádí Divadlo Archa a Indies Production
 
hudba  

Dvě křehké dámy, majitelky dvou sametových hlasů a dvou krásně znějících cell představí svoji novou desku Motyle za doprovodu vynikajícího bubeníka Miloše Dvořáčka. Jejich křehká a intimní muzika zabalená do libozvučné polštiny si během dvaceti let na scéně získala mnoho příznivců i ocenění.

Vstupenky zakoupené na původně plánované termíny zůstávají v platnosti. V případě, že se Vám nový termín nehodí, můžete zažádat o refundaci v místě nákupu do  24.9.2021.


Uvedení  
Ke stažení  

Svébytná, křehce dynamická a výrazově nesmírně bohatá. Taková je hudba dua Tara Fuki, která má své kořeny ve společných a postupně hlouběji propracovávaných improvizacích, obohacených o otisky různých hudebních stylů. Jejich písně protkané mazlivým zvukem polštiny vytváří na první poslech křehkou pavučinu tónů, která se mávnutím smyčce dokáže měnit v nebezpečnou past. Od svého vzniku slaví Tara Fuki koncertní úspěchy po celé Evropě, Střední Americe či v Egyptě. V letech 2005—2007 Tara Fuki prezentovaly Českou republiku dětským představením Kapka ve Francii. Za svou hudbu obdržely ocenění české Akademie populární hudby v kategoriích Alternativní hudba-world music a Objev roku za rok 2001 a v kategorii World music za rok 2007. V roce 2007 vystoupily jako první česká kapela na mezinárodním hudebním veletrhu WOMEX ve španělské Seville. V roce 2015 získaly cenu odborné poroty na showcasovém festivalu Czech music crossroads v Ostravě.

Andrea Konstankiewicz-Nazir - dále hrála v kapele BOO, hudebně-taneční formaci Rale a ve francouzském Kubilai Khan Investigations
Dorota Barová - aktuálně hraje v kapelách Vertigo quintet nebo s Anetou Langerovou

Více na www.tarafuki.eu nebo http://indies.eu/umelci/65/tara-fuki/

 

Média

Tara Fuki zaznamenaly unikátní úspěch v mezinárodních žebříčcích – lidovky.cz, 7. února 2021
Tara Fuki vypustily křehké "Motyle" – musicserver.cz, 15.12.2020

ALBUM DNE – Tara Fuki: Motyle (Indies Scope, 2020) – Český rozhlas Vltava, 26.11.2020
Tara Fuki: Motyle – HIS Voice, 21. 12. 2020