Lunchmeat x Archa: Mechanical Encounters
Collectif Coin presents “MA”, Jan Kulka presents “Pramítačka 2.0”
 
AV LIVE  

Komponovaný večer Mechanical Encounters představí dvě vizionářské audiovizuální performance Maxima Houota (resp. jeho Collectif Coin) a Jana Kulky, kteří oživí své světelné vynálezy balancující na hraně dechberoucí audiovizuální show a hypnotické meditace.


Uvedení  
Ke stažení  

Collectif Coin presents MA (AV live)
Umělecká laboratoř Collectif Coin se sídlem ve francouzském Grenoblu se zaměřuje na tvorbu monumentálních show i komorních instalací. Věnují se produkci transdisciplinárních děl se zvláštním zaměřením na digitální umění a pracují s pojmy tělo, zvuk a světlo. Na Lunchmeatu 2021 Collectif Coin představí svůj nejnovější projekt "MA" - mechanické světelné kyvadlo, které v reálném čase reaguje na hudební vystoupení.
http://collectif-coin.com/

Jan Kulka presents Pramítačka 2.0 (AV live)
Český filmař a vynálezce Jan Kulka představí novou verzi svého Archeoskopu. Speciální opto-mechanický promítací přístroj vytvořený pro živá filmová představení odkryje technicky dosud nedostupné aspekty filmového média. Je schopen promítat všechny klasické filmové formáty i širokou škálu dalších materiálů, mimo jiné roli obvazu, lepicí pásku, krajku, bublinkovou fólii a další. Také v jeho případě je součástí představení autorská hudba. Pramítačka přináší úplně nové možnosti a radikálně odlišné způsoby, jak se dívat, chápat a pracovat s filmovým materiálem, ale také se samotným aktem promítání a celým kreativním procesem.
https://www.instagram.com/thekulka

Lunchmeat Festival je každoroční mezinárodní festival věnovaný pokročilé elektronické hudbě a umění nových médií se sídlem v Praze, České republice. Od roku 2010 sdružuje pečlivě vybrané tvůrce z různých uměleckých sfér na jednom pódiu a vytváří skutečně synestetický zážitek.
https://lunchmeatfestival.cz

facebook

 

Media

Fotoreport na fullmoonzine.cz | 30.09.2021