Proti strachu!
Tematický večer a obnovená premiéra Respektování v Divadle Archa
Vstupné dobrovolné  
setkání  

Jak funguje strach a co ho způsobuje? Jak odolat nenávistnému strašení a nepodlehnout jednoduchým řešením? Fungují mechanismy strachu v naší společnosti lépe něž osobní nasazení, solidarita a soucit s lidmi v nouzi? Divadlo Archa a Týdeník Respekt zvou všechny na večer Proti strachu!

Úvodní část večera Proti strachu! představí deset dobrovolníků, kteří se dobrovolně a na vlastní náklady vydali pomáhat lidem v nouzi. Svým osobním nasazením se tak možná nechtěně stali jedinými reprezentanty pozitivního obrazu České republiky doma i v zahraničí. Jaká byla jejich motivace, co očekávali? Jak vnímají situaci na jižních hranicích Evropy? Jaká opatření by doporučili?

Nečekané kombinace hostů, překvapivá témata, aktuální události. Respektování týdeníku Respekt má v Divadle Archa svou tradici. Pilotní debaty z obnovené série diskuzních večerů se v rámci večera Proti strachu! zúčastní redaktor Respektu dlouhodobě mapující uprchlickou krizi Tomáš Lindner, Markéta Kutilová, humanitární pracovnice a nezávislá novinářka přinášející reportáže z míst konfliktů jako jsou Kongo a Sýrie, poslanec Parlamentu České republiky věnující se bezpečnostní politice Ivan Gabal a psychoterapeut Jan Šikl. Moderuje Erik Tabery.

Večer zakončí koncert skupiny Allstar Refjúdží Band v malém sále Archy. Ve foyer budou k vidění fotografie a reportáže mladých dokumentaristů. Dobrovolné vstupné bude předáno Organizaci pro pomoc uprchlíkům (www.opu.cz)


Uvedení  
Ke stažení  

Další představení v rámci Respektování:

Pojďte se proti strachu vyjádřit i vy!
Představte si že jste prezidentem. Jaká věta by neměla chybět ve vašem novoročním projevu?
Tabule v Divadle Archa je připravena pro vaše příspěvky a z vašich vět poskládá Ondřej Cihlář z divadla Vosto5 ideální novoroční projev pro tuto dobu.

Děkujeme všem účastníkům večera PROTI STRACHU!

Na dobrovolném vstupném se vybralo celkem 11 453,- Kč, které jsme ve čtvrtek 17. prosince 2015 předali Organizaci pro pomoc uprchlíkům (www.opu.cz). Pro všechny, kteří by ještě chtěli přispět, veřejná sbírka na podporu právního poradenství pro uprchlíky v uprchlických zařízeních a detencích v ČR má číslo konta: 209963406/0300.
Další večer v rámci Respektování proběhne v Divadle Archa 13. ledna 2016.

 

 

 

Tematický večer House on Fire Kulturní diverzita na rozcestí.