Procházka Turnovým hájem 4
křest čtvrté knížky Evy Turnové spojené s koncertem Longital a Eturnity
 
hudba literatura  

Eva Turnová - baskytaristka (Plastic people, DG 307, Eturnity), malířka, překladatelka a spisovatelka, vydává svou čtvrtou knihu sloupků ilustrovanou vlastními obrazy. Tyto krátké hořkohumorné glosy každodenního života vycházely v časopisech Instinkt a Reflex pod názvem Turnový háj. Čtení z knihy doplní koncert kapel Eturnity - Eva Turnová, Michael Nejtek, Jaroslav Kvasnička a slovenského tria Longital - Dano Salontay, Shina, Marián Slávka.


Uvedení  
Ke stažení  

Eva Turnová

česká baskytaristka, zpěvačka, skladatelka, textařka a překladatelka.
Působila ve skupinách Odvážná srdce (1989–1993), DG 307 (1995–2001), Půlnoc, Zbytky charismatu (1997–1999). Od roku 2000 má vlastní hudební projekt Eturnity. V letech 2001 až 2015 hrála se skupinou The Plastic People of the Universe. (zdroj: Wikipedie)

www.evaturnova.cz

Rozhovor s Evou Turnovou - Jan Čáp, časopis Instinkt

 

Longital

"Slovenské trio s dokonale jasným zábleskem geniality. Tvůrci písňových obrazů nasátých rockem, folkem, elektronikou, osobitou poezií a nepravděpodobným druhem experimentátorství. Hudba, která do vás napumpuje pyrotechnickou energii a vzápětí hladivě uvede do stavu levitace. Shina hraje na baskytaru, zpívá, tančí a nechává na sebe padat déšť z peří. Dano připomíná šťastného džina vypuštěného z lahve a nad zvukem jeho akustické kytary musíte přemýšlet, jestli se vám nezdá." (Jiří Moravčík, hud. redaktor, Colours of Ostrava). Longital přicházejí ve skvělé formě: rozšířeni na power trio o fenomenálního bubeníka a pianistu Mariána Slávku a s nový albem „A to je všetko?“

www.longital.com

Recenze alba "A to je všetko?" — Dan Hájek, musicserver.cz, 17.06.2015