Listopad 2021

27. 11.
So
divadlo
20:00
English–friendly
FESTIVAL AKCENT
Vstupné: 290 Kč / student & senior 190 Kč / #Studovna 50 Kč / velký sál / 60 minut / v korejštině s českými a anglickými titulky

Inscenace jihokorejského tvůrce klade otázky týkající se autenticity, tradice a autocenzury. Proč se všichni stále odkazují na Shakespeara? Proč jsou Jihokorejci tak hrdí na tuto západní interpretaci světa?

„Dějiny korejského západního divadla“ propojují unikátním způsobem osobní příběhy s historickými, politickými a sociologickými fakty. Jihokorejský divadelní tvůrce a hudební skladatel Jaha Koo otevírá témata, která pramení ze střetu východní a západní kultury. Jaha Koo pečlivě rozkrývá tragický dopad minulosti na současný život. Odhaluje trhliny v moderním konfucianismu - ideologii, která nadále definuje morální systém, způsob života a sociální vztahy mezi generacemi v Jižní Koreji. S ohledem na novou generaci Jihokorejců se tvůrce pokouší porušit tradici plnou autocenzury a předepsané sebeprezentace.
Inscenace je závěrečným dílem trilogie, kterou vytvořil Jaha Koo pod názvem Hamartia.  

trailer ► https://player.vimeo.com/video/462954265?h=e7591946b2


Kredity

Koncept, text, režie, hudba a video: Jaha Koo
Performance: Jaha Koo, Seri & Toad
Dramaturgie: Dries Douibi
Scénografie a kresba:Eunkyung Jeong
Umělecký poradce:Pol Heyvaert
Technická podpora: Korneel Coessens, Jan Berckmans, Bart Huybrechts, Koen Goossens (& Jonas Castelijns)
Hardwarový hacking: Idella Craddock
Výzkum:  Eunkyung Jeong & Jaha Koo
Pomoc při výzkumu: Sang Ok Kim rozhovor Jooyoung Koh, Kiran Kim & Kyungmi Lee

Inscence vznikla v CAMPO v koprodukci společností Kunstenfestivaldesarts (Brusel), Münchner Kammerspiele, Frascati Producties (Amsterdam), Veem House for Performance (Amsterdam), SPRING festival performing arts (Utrecht), Zürcher Theatrespektakel, Black Box teater (Oslo), International Summer Festival Kampnagel (Hamburg), Tanzquartier Wien, wpZimmer (Antwerp), Théâtre de la Bastille (Paris) & Festival d'Automne à Paris residencies Kunstencentrum BUDA (Kortrijk), wpZimmer (Antverpy), Decoratelier Jozef Wouters (Brusel), Doosan Art Center (Soul) s podporou Beursschouwburg, Vlaamse Ge meenschapscommissie & Amsterdams Fonds voor de Kunst

https://www.campo.nu/en/production/16588/the-history-of-korean-western-theatre

Představení podpořili

30. 11.
Út
talkshow
19:30

Prosinec 2021

02. 12.
Čt
divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
přesunuto z 18.12.2020 a 11.3.2021
03. 12.
divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
přesunuto z 25.4.2020, 19.12.2020 a 12.3.2021
04. 12.
So
divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
přesunuto z 26.4.2020, 20.12.2020 a 13.3.2021. Změna začátku na 20.00.
05. 12.
Ne
divadlo
17:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
přesunuto z 27.4.2020, 21.12.2020 a 14.3.2021
07. 12.
Út
talkshow
19:30
08. 12.
St
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Oko mečouna

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
09. 12.
Čt
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Mečení okouna

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
10. 12.
hudba
20:00
English–friendly
11. 12.
So
divadlo
17:00

Cirkus Abrafrk

Daniil Charms, r. Anna Davidová / Divadlo Husa na provázku
pro děti od tří do tři sta třiceti tří let
11. 12.
So
divadlo
20:00

Pammrová/Březina

režie: Jan Frič / Divadlo Husa na provázku
pražská premiéra
12. 12.
Ne
přednáška
19:00

Dramaturgický úvod k představení Čerwuiš

rozhovor s Yvonnou Fričovou / Divadlo Husa na provázku
Vstup zdarma se vstupenkou na představení Čerwuiš
12. 12.
Ne
divadlo
20:00

Čerwuiš

D. Jařab, A. V. Frič / Divadlo Husa na provázku
pražská premiéra
12. 12.
Ne
divadlo
20:00

Chazarský slovník / ZE ZDRAVOTNÍCH DŮVODŮ ZRUŠENO

M. Pavić, J. Mikulášek, K. Menclerová / Divadlo Husa na provázku
14. 12.
Út
talkshow
19:30
16. 12.
Čt
hudba
20:00

Neočekávaná setkání 2

Jazz Dock Orchestra hraje novou hudbu mladých českých skladatelů
English–friendly
18. 12.
So
divadlo
20:00
20. 12.
Po
hudba
20:00
přesunuto z 27.5.2020, 28.11.2020 a 9.12.2020
21. 12.
Út
talkshow
19:30

Leden 2022

11. 01.
Út
talkshow
19:30
13. 01.
Čt
divadlo
20:00

Petr Nikl – Žlutá tma

barevný melodram
English–friendly
18. 01.
Út
talkshow
19:30
20. 01.
Čt
hudba
20:00

The Tiger Lillies & Orchestr Berg – Bohemian Nights

Přesunuto ze 14.5.2020, 13.11.2020 a 29.5.2021. Vaše vstupenky zůstávají v platnosti.
English–friendly
21. 01.
hudba
20:00

The Tiger Lillies & Orchestr Berg – Bohemian Nights

Přesunuto z 15.5.2020, 14.11.2020 a 30.5.2021. Vaše vstupenky zůstávají v platnosti.
English–friendly
25. 01.
Út
talkshow
19:30
26. 01.
St
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Neohoblovatelný trs

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
27. 01.
Čt
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Průnik množin

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
29. 01.
So
divadlo
20:00

Ti, kdo mluví sami za sebe / verze v češtině

Jediný příběh je ten váš / koncept, scénář, režie: Jana Svobodová
30. 01.
Ne
divadlo
20:00

Ti, kdo mluví sami za sebe / verze v češtině

Jediný příběh je ten váš / koncept, scénář, režie: Jana Svobodová

Únor 2022

01. 02.
Út
talkshow
19:30
02. 02.
St
hudba
20:00
English–friendly
přesunuto z 31. 10. 2021
08. 02.
Út
talkshow
19:30
13. 02.
Ne
hudba / tanec
20:00

INspiraCe

420PEOPLE & Orchestr BERG & Divadlo Archa
English–friendly
14. 02.
Po
hudba / tanec
20:00

INspiraCe

420PEOPLE & Orchestr BERG & Divadlo Archa
English–friendly
15. 02.
Út
talkshow
19:30
17. 02.
Čt
divadlo
20:00

Chazarský slovník

M. Pavić, J. Mikulášek, K. Menclerová / Divadlo Husa na provázku
od 19.00 dramaturgický úvod ve foyer
18. 02.
divadlo
20:00

Proč se dítě vaří v kaši

Aglaja Veteranyi / Divadlo Husa na provázku
od 19.00 dramaturgický úvod ve foyer
22. 02.
Út
talkshow
19:30
23. 02.
St
divadlo
20:00
25. 02.
divadlo
20:00

Ti, kdo mluví sami za sebe / verze v češtině

Jediný příběh je ten váš / koncept, scénář, režie: Jana Svobodová
26. 02.
So
divadlo
20:00

Ti, kdo mluví sami za sebe / verze v angličtině

Jediný příběh je ten váš / koncept, scénář, režie: Jana Svobodová
English–friendly
uvádíme v angličtině
27. 02.
Ne
literatura
20:00

EKG O Lásce a Záhadách

Igor Malijevský, Jaroslav Rudiš a hosté
28. 02.
Po
literatura
20:00

EKG O Lásce a Záhadách

Igor Malijevský, Jaroslav Rudiš a hosté

Březen 2022

01. 03.
Út
talkshow
19:30
02. 03.
St
hudba
20:00

Tara Fuki a M. Dvořáček: Motýlí křídla rozvlní Archu

uvádí Divadlo Archa a Indies Production
přesunuto z 11.11.2020, 31.3.2021 a 3.11.2021
08. 03.
Út
talkshow
19:30
15. 03.
Út
talkshow
19:30
17. 03.
Čt
performance / hudba
20:00

Piano Babylon

Nejtek - Hlavenková - Nikl
English–friendly
20. 03.
Ne
hudba
20:00

Maceo Parker

Pořádá ISAMAX s.r.o.
English–friendly
22. 03.
Út
talkshow
19:30
23. 03.
St
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Přípustné obtěžování

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
24. 03.
Čt
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Odolatelné lákadlo

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
29. 03.
Út
talkshow
19:30

Duben 2022

05. 04.
Út
talkshow
19:30
12. 04.
Út
talkshow
19:30
19. 04.
Út
talkshow
19:30
21. 04.
Čt
divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
poslední reprízy
22. 04.
divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
poslední reprízy
23. 04.
So
divadlo
17:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
poslední reprízy
26. 04.
Út
talkshow
19:30
27. 04.
St
hudba / tanec
20:00

INspiraCe

420PEOPLE & Orchestr BERG & Divadlo Archa
English–friendly
28. 04.
Čt
hudba / tanec
20:00

INspiraCe

420PEOPLE & Orchestr BERG & Divadlo Archa
English–friendly
29. 04.
hudba
20:00

HVOB

pořadatel: Selection

Květen 2022

01. 05.
Ne
literatura
20:00

EKG O Lásce a Pálavě

Igor Malijevský, Jaroslav Rudiš a hosté
02. 05.
Po
literatura
20:00

EKG O Lásce a Pálavě

Igor Malijevský, Jaroslav Rudiš a hosté
03. 05.
Út
talkshow
19:30
07. 05.
So
hudba
20:00

GusGus

pořádá Selection
přesunuto z 19.11.2021
09. 05.
Po
hudba
20:00
10. 05.
Út
talkshow
19:30
13. 05.
hudba
20:00

Van der Graaf Generator

Uvádí 10:15 Entertainment
přesunuto z 20.4.2020, 13.9.2020, 22.9.2021
17. 05.
Út
talkshow
19:30
18. 05.
St
hudba
20:00

Mitski (US), support: Sasami

pořádá fource
20. 05.
divadlo
20:00

Petr Nikl – Žlutá tma

barevný melodram
English–friendly
24. 05.
Út
talkshow
19:30
25. 05.
St
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Jistota desetináhubku

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
26. 05.
Čt
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Snímání posmrtných frekvencí

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
31. 05.
Út
talkshow
19:30

Červen 2022

07. 06.
Út
talkshow
19:30
14. 06.
Út
talkshow
19:30
16. 06.
Čt
divadlo
20:00

Petr Nikl – Žlutá tma

barevný melodram
English–friendly
21. 06.
Út
talkshow
19:30
28. 06.
Út
talkshow
19:30

Srpen 2022

05. 08.
hudba
20:00

Listopad 2022

05. 11.
So
hudba
20:00

The Toy Dolls

pořádá 10:15 Entertainment